gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raadslid Montferland steekt middelvinger op naar burgemeester

02f3b93dcb372d25f80e4536d960b19d.jpg

In de raadsvergadering van donderdagavond heeft raadslid Freddy van Dijken (D66) een middelvinger opgestoken naar burgemeester Harry de Vries. Dat gebeurde met een knipoog, toen De Vries vroeg of Van Dijken wilde gaan staan. Het raadslid heeft zijn excuses aangeboden.

Redactie REGIO8 |
"Willen degene die voor, of nee tégen het amendement zijn gaan staan", zegt De Vries met een lach na het bespreken van het amendement over het integrale veiligheidsbeleid in Montferland, wetende dat D66 daarbij de enige partij is die tegen zou gaan stemmen. Als de burgemeester vervolgens nog een keer vraagt of de raadsleden die tegen het amendement zijn willen gaan staan, staat Van Dijken op en steekt hij zijn middelvinger op naar de burgemeester. Er volgt een luide 'oh' vanuit andere raadsleden, waarna De Vries reageerde: "Ik ben niet zo gevoelig."

De raadsvergadering ging vervolgens gewoon verder. Van Dijken geeft aan dat hij na afloop van de vergadering direct zijn excuses heeft aangeboden voor het tonen van de middelvinger. Waarom hij het beledigende gebaar maakte is niet duidelijk. Ook de burgemeester zelf wil niet ingaan op de situatie, maar volgens de D66'er is zijn excuus geaccepteerd.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.