gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Quiz als cadeau voor publiek van Amphion

6803d796bba078d624d191bb8e4359cf.jpg

Cabaretier Peter Heerschop was blij dat hij zaterdag als presentator de Online PubQuiz van het Amphion Cultuurbedrijf in goede banen mocht leiden. Honderden digitale toeschouwers zagen en hoorden bekende Achterhoekers en collega-cabaretiers vragen stellen over de theaterwereld.

Jasper Hazelaar |

“We willen toch een beetje ons publiek een cadeautje geven”, zegt directeur-bestuurder Charles Droste van het Amphion Cultuurbedrijf over de reden om de quiz te organiseren. Ruim vijfhonderd deelnemers kregen vragen voorgeschoteld door bekende cabaretiers als Bert Visscher en Jochem Myjer, maar ook Achterhoekers als Erik Hagelstein kwamen aan het woord. Naast onderwerpen uit de theaterwereld, werd de quiz gebruikt om deelnemers bekend te maken met het cultuurbedrijf. Sinds dit jaar zijn Schouwburg Amphion, De Gruitpoort en Muziekschool Oost-Gelderland opgegaan in het nieuwe bedrijf.

Door de coronamaatregelen zijn sinds half december geen evenementen meer in het Amphion geweest. Wanneer er weer publiek welkom is, weet Droste niet. “We hopen stiekem dit voorjaar weer een beetje open te mogen”, zegt de directeur-bestuurder, doelend op het ontvangen van tientallen bezoekers. “We hopen sterk dat we vanaf begin september weer op de anderhalve meter mogen spelen en ik denk dat we 1 januari 2022 weer op de volle honderd procent zitten.”

Creativiteit van sector
Tot de theaters weer vol kunnen stromen met publiek roept Heerschop de cultuursector op tot creativiteit. “Met dingen zoals dit”, zegt de cabaretier over de online quiz. “Je kunt livestreamen, je kunt een andere vorm bedenken, je kunt je voorbereiden op de tijd dat het wel opengaat. We moeten nu naast elkaar gaan staan. Maar als we niet in september opengaan…dat is niet goed.”

In mei weer terug
Volgens planning zou Heerschop met collega Viggo Waas in mei in het Amphion staan met hun voorstelling ‘Er gaat nog iets heel moois gebeuren’. “Ik weet niet hoe het dan gaat en wat we dan doen”, zegt de cabaretier. “Maar ik gun het ons ook zo dat we 27 mei hier mogen spelen. Dus als er maar een kans is, dan gaan we het doen ook.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.