gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Primeur met helikopter in 's-Heerenberg

89dd3f9583cd186eb5334d8699f00c3b.jpg

Een vrachthelikopter is zaterdag ingezet om het dak van Mainfreight Warehousing in ’s-Heerenberg te renoveren. De Winterswijkse dakdekkers die de klus hebben uitgevoerd zijn naar eigen zeggen de eerste in Nederland die een helikopter inzetten voor deze werkzaamheden.

Serena Speet |

"Ik heb nog niet eerder meegemaakt dat een helikopter dit soort lasten op het dak zet", aldus Dave van Zantvoort, directeur van Kwerreveld Dakbedekkingen B.V., het bedrijf dat het dak van ongeveer 30.000 vierkante meter renoveert. "We kwamen er al snel achter dat wanneer we een kraan zouden gebruiken we veel handmatig moesten verdelen." Omdat het gaat om meer dan driehonderd pallets die op het dak van de bedrijfshal moeten komen was handmatig pallets verplaatsen geen optie volgens de directeur. Ook andere mogelijkheden werden snel uitgesloten en een helikopter bleef over. Het werken met een helikopter zorgt voor nieuwe uitdagingen voor het bedrijf. "De helikopter heeft een bepaalde neerwaartse druk dat moest berekend worden", aldus de directeur. "Ook moest de provincie een vergunning afgeven want je zit op openbaar terrein en zo'n helikopter zorgt voor geluidoverlast."

Het bedrijf heeft volgens de directeur alle nodige voorbereidingen getroffen, naast dat de vergunning gergeld zijn is zaterdag niemand in het pand aanwezig en zijn de wegen rond de hal afgezet. Hoewel alles tot in de puntjes was geregeld, bleef het zaterdagmorgen nog even spannend of de werkzaamheden door konden gaan. "Er was mist op komst, dus we moesten even afwachten hoe het weer zou zijn", aldus Van Zantvoort. "Maar gelukkig is het goed gebleven en ik ben blij dat we begonnen zijn."

Stressvolle dag
Deze unieke manier van vervoeren vereist volgens Van Zantvoort veel geduld. "Dit soort klussen moet je niet te vaak doen, daar gaat heel veel tijd inzitten", aldus de directeur. "Maar een keer wat bijzonders geeft wel een boost." Hoewel de directeur tevreden is over de werkzaamheden, is hij niet gerust op een goed verloop: "De stress is goed aanwezig."

Meest bijzonder
Het inzetten van een helikopter voor dakrenovatie is volgens Van Zantvoort een primeur in de dakdekker branche. "Deze klus is logistiek gezien het meest bijzonder." Toch is ditniet de eerste keer dat de dakdekker een bijzondere opdracht aanneemt: "In 2016 hebben we de ambassade in Bejing gerenoveerd", aldus de directeur "Mensen van ons zijn met materialen in een zeecontainer naar China gegaan, dat is ook wel bijgebleven."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.