gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Première Grenszland startschot herdenken

d5bcfa4cc3827c899bbf1c7e78ceb979

In Dinxperlo is vrijdag de symbolische aftrap gegeven voor het herdenken van inmiddels 76 jaar vrijheid en vrede in de Achterhoek met de première van de film Grenszland. De film is speciaal gemaakt voor het grensoverschrijdende programma in de regio.

Davie Klein Gunnewiek |
“We zouden vorig jaar eigenlijk met achthonderd mensen gaan ontbijten op de grens in Dinxperlo om ons gezamenlijk programma af te trappen”, zegt organisator Esther Ruesen. “Helaas kon dat niet doorgaan.” Er is door de organisatie gezocht naar een alternatief, van waaruit de film Grenszland is ontstaan. “Het verhaal gaat over een jong Nederlands meisje en een Duitse jongen”, vertelt Ruesen. “Ze groeien op aan de grens zo’n 75 jaar geleden.” In de korte film, die is opgenomen in het grensgebied van de Achterhoek en de Liemers, zie je hoe ze opgroeien en wel of niet weer bij elkaar komen. “Aan het einde van de film zie je hoe ze, in het hier en nu, zelf 75+ zijn geworden”, zegt Ruesen.

De première van de film werd vrijdag bijgewoond door burgemeesters en wethouders uit de grensregio, gedeputeerde Peter Drenth van de Provincie Gelderland en Steilvertreter Silke Sommers van de Kreis Borken. “Het is eigenlijk een symbolische aftrap”, vertelt Ruesen. “Het is best bijzonder dat alle Achterhoekse en Liemerse gemeenten hierbij aanwezig zijn.” Volgens Ruesen is het belangrijk dat deze herdenking alsnog kan plaatsvinden. “Het afgelopen jaar was vanwege corona toch heel onvrij”, zegt Ruesen. “Als inwoners van de grensregio hebben we gemerkt dat de fysieke grens met onze Oosterburen weer even bestond door de verschillende coronamaatregelen. Dan is het des te belangrijker om de vrijheid nu weer te vieren.”

Tentoonstellingen en lespakket
Naast de film Grenszland bestaat het programma de komende tijd onder meer uit twee mobiele tentoonstellingen voor alle deelnemende gemeenten in het Nederlands en Duits en een lespakket voor scholen. Tevens zijn er drie vaste exposities ontwikkeld voor het Stadsmuseum Doetinchem, Nationaal Onderduikmuseum en het Grenslandmuseum Dinxperlo.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: Film Grenszland

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.