gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pop-up advocatenkantoor is groot succes

806b9a9c7f607467f9dd510adad5b29f
Redactie REGIO8 |

"De reacties van het publiek en de ondernemers in de omgeving, dat is echt fantastisch", aldus advocaat Rogier Moulen Janssen. “Ik denk toch dat iedereen in zijn leven een keer met recht te maken heeft”, stelt de advocaat. Maar volgens hem weet niet iedereen waar je terecht kunt voor juridische bijstand. “Het heeft mij verbaasd dat mensen met een vraag bij ons kwamen en vertelden dat ze nog niet eens het juridisch loket bij de gemeente konden vinden.” Mensen die nu wel de weg wisten te vinden naar de pop-up store werden dan ook gratis geholpen bij hun juridische problemen.

De mensen die even naar binnen liepen bij het oude Dolcispand, kwamen niet voor wat algemene informatie. “Over het algemeen kwamen ze echt met speciale vragen. Ze hebben een papiertje bij zich, een arbeidsrechtcontract of de ontslagbrief die ze bij wijze van spreken hebben gekregen.” De advocaten die op dat moment aanwezig waren in het tijdelijke kantoor probeerden de gasten direct te helpen. “Eigenlijk denk ik dat negentig procent de vraag direct beantwoord kon krijgen”, aldus advocaat Moulen Janssen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.