gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Poortgebouw van voormalige Nemaho-fabriek platgegooid

b2f5d221712a18db7609e403c2dd41b3.jpg

Het poortgebouw van de voormalige Nemaho-spantenfabriek in Doetinchem is met de grond gelijk gemaakt. Bij inwoners van Doetinchem zorgt de sloop van het cultuurhistorische pand voor veel verbazing. De gemeente heeft maandag de sloopwerkzaamheden op het terrein stil laten leggen.

Davie Klein Gunnewiek |
De sloop van de andere loodsen is daarmee voorlopig voorkomen. Wie opdracht heeft gegeven tot de sloop van de voormalige fabriek en of er een vergunning is afgegeven is niet duidelijk. De gemeente laat weten de situatie te onderzoeken. “De gemeente Doetinchem is zuinig op haar cultuurhistorisch waardevolle panden en probeert deze te beschermen”, laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Maandag hebben we de sloop van de gebouwen op het Nemaho-terrein aan het Zaagmolenpad stilgelegd. Helaas is het poortgebouw al gesloopt.”

De Nemaho werd in 1920 door houthandel Hortsing en de firma Hetzer uit het Duitse Weimar opgericht. Hetzer was in het bezit van het patent om doormiddel van buigzame planken en speciale lijm gebogen houten spanten te fabriceren. Die spanten werden ook bij de Nemaho gemaakt. Na de Duitse inval in de Tweede Wereldoorlog kreeg de directeur van de fabriek in 1942 te horen dat de fabriek door de Duitsers werd gevorderd. Tot september 1944 werden er honderden vliegtuigen gerepareerd.
9dbcadc3011f1eebc0b952dc5ed6527e.jpg
Zo zag het poortgebouw van de Nemaho-fabriek er in het verleden uit

Op 19 maart 1945 werd het complex gebombardeerd door Britse vliegtuigen en werden enkele loodsen vernietigd. Ook de poort liep schade op. Na de bevrijding werd deze weer hersteld zonder de torenspits. “Nu is het bombardement alsnog afgemaakt”, reageert Karel Berkhuysen op sociale media. Hij deed veel onderzoek naar de bombardementen op Doetinchem in de Tweede Wereldoorlog. In december 2009 viel het doek voor Nemaho alsnog toen het bedrijf failliet werd verklaard.

Schriftelijke vragen
Zowel de PvdA als Lokaal Belang Doetinchem hebben inmiddels schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.

Foto: Karel Berkhuysen

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden