gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Personeel Slingeland Ziekenhuis sluit aan bij landelijke stakingsdag

caa643e27737f317098365dc0201fa8e.jpg

Medewerkers van het Slingeland Ziekenhuis sluiten volgende week donderdag aan bij de landelijke stakingsdag. Meerdere afdelingen zullen zondagsdiensten draaien, wat betekent dat sommige afspraken van patiënten mogelijk niet doorgaan.

Jasper Hazelaar |
"We realiseren ons dat dit erg vervelend is voor patiënten, maar we hopen op uw begrip en doen er alles aan om de afspraak zo snel mogelijk opnieuw in te plannen", laat het Doetinchemse ziekenhuis weten. De spoedeisende hulp, niet-geplande geboortezorg en oncologische zorg gaat op de actiedag wel gewoon door. Ook afspraken op poliklinieken gaan zoveel mogelijk door. Patiënten van wie een afspraak of operatie niet doorgaat krijgen uiterlijk maandag bericht.

In het Doetinchemse ziekenhuis vinden op de stakingsdag 'ludieke acties' plaats. "Deze acties zullen altijd patiëntvriendelijk verlopen en de veiligheid niet in gevaar brengen", laat het Doetinchemse ziekenhuis weten. De actiedag is een reactie op het uitblijven van een nieuwe cao-akkoord. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen is hierover in onderhandeling met vakbonden.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.