gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek wil grond in Ulft laten volbouwen met woningen

fdc5d8165d5866fc38839adbb6d5f8ce.jpg

Het deels braakliggende terrein nabij de supermarkten in het centrum van Ulft moet worden volgebouwd met woningen, dat vindt Oude IJsselstreek. Met de bouw hoopt de gemeente een slag te slaan in de strijd tegen woningnood.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Keurkamer, zo wordt het woningbouwproject tussen de Veldstraat, de F.B. Deurvorststraat, de Bongersstraat en de achterzijde van de Kortestraat in genoemd. In het verleden zaten er bedrijven, terwijl er nu op een gedeelte van de grond een woonzorgcentrum van Azora staat. Deze verdwijnt in de toekomst, waarna er volgens een ‘voorzichtige planning’ vanaf 2027 ruimte komt voor woningbouw. Over eventuele aantallen doet de gemeente Oude IJsselstreek geen mededelingen in het persbericht.

Wel heeft de gemeente al concrete doelgroepen in gedachten. “We willen een mix aan woningen bouwen, in meerdere prijsklassen en voor meerdere doelgroepen woningzoekenden”, aldus wethouder Ben Hiddinga. “Vanwege de ligging nabij het centrum met de voorzieningen, verwachten we dat de nadruk bij het levensloopbestendige segment komt te liggen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.