gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek plant bomen op boomfeestdag

a234c6f1763d566a3a433a55c6982526.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het is heel belangrijk, want we hebben er heel veel", aldus wethouder Sluiter over het belang van bomen in de gemeente. "Die willen we op een goede manieren onderhouden en daar hoort nieuwe planten bij. Ik denk dat het gewoon goed is om scholieren te betrekken bij deze ontwikkelingen." De gemeente is begonnen met het kappen van 900 bomen en heeft er reeds 204 gekapt. Vandaar dat het planten van nieuwe bomen in het verkeerde keelgat schiet bij actiegroep Kappen Nou, die veel heeft gedemonstreerd tegen het kap-besluit van de gemeente.

"Dat vinden we een schijnheilige vertoning", aldus Maria Verheij van de actiegroep. "In de nieuwe folders voor het toerisme wordt het groen in onze gemeente erg aanbevolen maar ondertussen zagen ze zulke mooie bomen weg." Wethouder Sluiter snapt de opmerking van de actiegroep: "Ik begrijp de reactie van hun, maar het is natuurlijk de circle of life. Je moet nieuwe planten en oude bomen óf weghalen, óf zorgen dat er een goede lanenstructuur ontstaat. Dat kunnen we nu laten zien, dat we niet alleen gaan dunnen of kappen maar ook nieuwe planten."

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, De gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.