gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516
Foto: De Graafschap Media

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tim Rondeel | Michiel Eberwijn |  | Aangepast op

De eerste helft was van beide kanten niet goed. Er werd nauwelijks iets gecreëerd en ook het veldspel liet te wensen over. Echt grote kansen waren er niet, slechts een paar kleine mogelijkheden.

Na de rust kwam De Graafschap beter uit de kleedkamer, maar dit vervloog snel. Na een geslaagde counter, ingeleid door balverlies van Levi Schoppema, schoot Sven Simons in de 66ste minuut de 1-0 op het scorebord.

De Graafschap leek geen antwoord te hebben, maar uit het niets kopte invaller Kyano Kwint de gelijkmaker binnen. Een panklare voorzet van Nolan Martens leidde tot de 1-1.

Na de gelijkmaker werd de wedstrijd eindelijk spannend. Het ging alle kanten op en leek in de 88ste minuut de kant van de thuisploeg op te vallen. Simons schoot een vrije trap verwoestend binnen en zette zijn teller op twee.

In de vijfde minuut van de blessuretijd was het wederom Kwint die zijn inzet over de lijn zag gaan. In een scrimmage wist de negentienjarige spits de bal binnen te werken. Niet voor het eerst redt hij De Graafschap als invaller. Eindstand: 2-2.

Maandag staat de volgende wedstrijd op het programma. Op tweede paasdag komt Jong AZ naar Doetinchem.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.