gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oosseld laat alle gezichten van de wijk zien

8f51ad150f86ee7fae5066cead377b2f.jpg
Redactie REGIO8 |

"Vroeger kwam de wijk nooit positief in het nieuws", aldus initiatiefnemer Nadja Polman. "Ik heb ook van bewoners gehoord van 'ik vertelde liever niet dat ik uit Oosseld kwam'. Nu mag je er echt trots op zijn dat je uit Oosseld komt. Ik denk dat het ook mooi is met zo'n project dat mensen dat zelf kunnen voelen en zien." Buurtbewoner Fatima Tulay hecht veel waarde aan het wijkgevoel en doet om die reden mee aan de productie. Bij haar komst in de wijk voelde ze zich snel thuis, in tegenstelling tot buurten waar mensen eerst moeten wennen aan nieuwkomers. "In Oosseld heb ik dat helemaal niet ervaren", vertelt Tulay. "Iedereen was meteen heel vriendelijk."

De verhalen worden verteld door de buurtbewoners voor de overige buurtbewoners. Toch denkt Polman dat de productie ook voor mensen van buiten de wijk interessant is. "De verhalen die ik hier heb verzameld zullen natuurlijk extra herkenbaar zijn voor de bewoners hier", vertelt Polman. "Maar ze zullen zeker ook universele thema's met zich meedragen waar iedereen zich in kan herkennen." Tulay denkt dan ook dat Oosseld een voorbeeld kan zijn voor anderen. "Niet alleen voor andere wijken, maar ook voor andere steden", aldus Tulay. "Dat ze meer van zulke dingen doen. Meer mensen bij elkaar brengen en het wijkgevoel meer laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.