Ulft, Nederland
Terug

Ook Doetinchem trekt portemonnee voor Turkije en Syrië

6bfec4e81aeab12596ddac470fa5d4e2.jpg

In navolging van andere gemeenten maakt ook Doetinchem een bedrag van 1 euro per inwoner over aan Giro555. In totaal komt daarmee een bedrag van 60.000 euro beschikbaar voor slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.

Redactie REGIO8 |
“De aardbeving veroorzaakt een humanitaire ramp van enorme omvang”, aldus burgemeester Mark Boumans over het belang van de donatie. “Ons medeleven gaat uit naar iedereen die is getroffen of familie en/of vrienden heeft wonen in het getroffen gebied.” In de gemeente zijn al diverse hulpacties opgestart, onder meer bij de moskee. “Het is hartverwarmend te zien dat er meteen mooie hulpinitiatieven vanuit de samenleving op gang komen”, vindt Boumans. “Onze steun en hulp is hard nodig!”

Oude IJsselstreek was donderdag de eerste Achterhoekse gemeente die bekend maakte geld over te maken naar Giro555. In heel Nederland zetten gemeenten die stap, onder meer Kampen, Enschede, Almelo, Terneuzen en Apeldoorn hebben 1 euro per inwoner beschikbaar gesteld.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.

Dorpskern Almen.7770.JPG

Almen bijt het spits af met dorpendeal, Exel volgt: raad ziet kansen én risico’s

Na Almen lijkt ook Exel op weg te zijn om een dorpendeal binnen te halen. Daarmee zou de buurtschap het tweede dorp in de gemeente Lochem worden, dat deze regeling inzet om leefbaarheid en ontmoeting te versterken. De ontwikkeling kwam begin deze week naar voren tijdens een raadsbijeenkomst, na kritische vragen over hoe dorpendeals over de gemeente worden verdeeld.

RaterinkDijkhuizen.jpg

Dijkhuizen ziet weer groeibriljant vertrekken bij De Graafschap: 'Zo gaat dat in deze wondere wereld'

Het zijn hectische dagen voor Marinus Dijkhuizen. De trainer van De Graafschap zag de afgelopen week met Arjen van der Heide, Bouke Boersma en Othniël Raterink drie sterkhouders de kleedkamerdeur op de Vijverberg achter zich dicht doen. Drie punten zaterdagmiddag op bezoek bij Helmond Sport moeten zorgen voor afleiding van het transfergeweld.

Slingeland sneeuw

Slingeland Ziekenhuis krijgt nieuwe afslag, wegen rond Doetinchem op de schop

De wegen rondom het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaan, als het aan de provincie Gelderland ligt, flink op de schop. Om ervoor te zorgen dat de nieuwe zorgcampus, met onder meer het ziekenhuis en een revalidatiecentrum, goed bereikbaar wordt, zijn aanpassingen aan de infrastructuur nodig. Nieuwe aanrijroutes komen er niet, maar wel extra rijbanen. De provincie presenteerde de eerste ontwerpen tijdens een inloopavond in Doetinchem.

Gerrit180.jpg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters maar droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij De Vos in Westendorp voorspelt hij een winters weekend.

ZwaardPolitie.jpg

Man zwaait met zwaard in Lochem, blijkt onschuldig spelletje

De politie kreeg donderdagavond een melding van een voorval, dat zo uit de middeleeuwen kon komen. Een man zou met een zwaard aan het zwaaien zijn in Lochem, iets dat dreigend op voorbijgangers overkwam. De politie rukte uit, klaar voor een spannende avond, dat uiteindelijk meer op een rollenspel bleek te lijken dan op een misdaad.