Ulft, Netherlands

Ook Doetinchem trekt portemonnee voor Turkije en Syrië

In navolging van andere gemeenten maakt ook Doetinchem een bedrag van 1 euro per inwoner over aan Giro555. In totaal komt daarmee een bedrag van 60.000 euro beschikbaar voor slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.
Redactie REGIO8 | 10 februari 2023 12:49 | Aangepast op 10 februari 2023 12:49
“De aardbeving veroorzaakt een humanitaire ramp van enorme omvang”, aldus burgemeester Mark Boumans over het belang van de donatie. “Ons medeleven gaat uit naar iedereen die is getroffen of familie en/of vrienden heeft wonen in het getroffen gebied.” In de gemeente zijn al diverse hulpacties opgestart, onder meer bij de moskee. “Het is hartverwarmend te zien dat er meteen mooie hulpinitiatieven vanuit de samenleving op gang komen”, vindt Boumans. “Onze steun en hulp is hard nodig!”

Oude IJsselstreek was donderdag de eerste Achterhoekse gemeente die bekend maakte geld over te maken naar Giro555. In heel Nederland zetten gemeenten die stap, onder meer Kampen, Enschede, Almelo, Terneuzen en Apeldoorn hebben 1 euro per inwoner beschikbaar gesteld.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Tientallen kinderen sleeën van de ‘hoogste berg van Doetinchem’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 7 jan 2026 17:29

Lees ook

Tientallen kinderen sleeën van de ‘hoogste berg van Doetinchem’

Golfen in de sneeuw is nogal lastig. In Doetinchem hadden ze daarom iets bedacht hoe er toch volop g...

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...