gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse Turken starten inzamelingsactie voor rampgebied

3fa067ec2639c3b8d13d283cf7a2bf10

De verwoestende aardbeving die delen van Turkije, Syrië en Libanon heeft getroffen zorgt voor veel pijn in de Achterhoek. Bij de Merkez Moskee in Doetinchem is direct een hulpactie gestart, inmiddels zijn busladingen vol hulpgoederen onderweg naar het getroffen gebied.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Je staat maandagmorgen op en ziet allemaal appjes van vrienden over de getroffen gebieden, dat ze allemaal heel erg aangeslagen zijn”, aldus Ercan Kocyigit, vrijwilliger bij de moskee. “We zijn allemaal enorm aangeslagen en het is gewoon immens wat er gebeurd is.” De Turkse vlag hangt halfstok bij de Doetinchemse moskee. Ook komen mensen samen om hun emoties te delen, want veel Achterhoekse moslims hebben familieleden in het oosten van Turkije. “We hebben hier moskeegangers en vrienden waarvan familieleden in de regio woonachtig zijn”, schetst Kocyigit. “Ik heb ook een aantal leden van de moskee gesproken waarvan de ouders onder het puin liggen, familieleden overleden zijn en waarvan de huizen totaal weggeveegd zijn.”

Om hun landgenoten te helpen kwamen onder meer Turkse jongeren uit de Achterhoek direct in actie. Vanwege de kou is er vooral behoefte aan schone lakens, beddengoed, kleding en heaters voor in het rampgebied. “Ze zamelen spullen in en die worden naar een centraalpunt in Nederland gebracht en vanuit daar worden de spullen overgebracht naar Turkije met vrachtwagens”, legt de vrijwilliger de situatie uit. Inmiddels zijn er ongeveer zeven volle bestelbussen richting het verzamelpunt in Arnhem gegaan.

Moskee Terborg in actie
Ook bij de moskee in Terborg is de hulp op gang gekomen. “We zijn heel snel spullen gaan verzamelen, zoals kleding, dekens en noem het maar op. Wij brengen het naar Doetinchem toe en vanuit daar gaat het naar Arnhem”, vertelt voorzitter Ismael Anik, die zelf ook familieleden in het getroffen gebied heeft wonen. “In de provincie Hatay, maar die wonen gelukkig op het platteland en niet in een appartement. Ik heb vanochtend nog beelden voorbij zien komen van de aardbeving, het is verschrikkelijk.”

‘Geen grenzen’
Bij de moskee in Doetinchem rijden ook dinsdag nog busjes af en aan met hulpgoederen die naar Turkije worden gebracht. “Er zijn ook heel veel Nederlanders die hier langskomen en spullen brengen”, laat Kocyigit weten. De steun die de Turkse gemeenschap krijgt doet de leden goed. “Dat laat nog een keer zien dat er geen grenzen zijn, dat we allemaal mensen zijn en dat we allemaal kleinkinderen van Adam zijn", aldus de vrijwilliger. "Dat verschillen ineens weggaan, dat doet ons deugd.”

'Onze hulp is hard nodig!'
Ook bij De Graafschap wordt dinsdagavond aandacht besteed aan de Achterhoekse hulpactie en wordt een minuut stilte gehouden. Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem laat weten onder de indruk te zijn van de hulp die loskomt. “De aardbeving veroorzaakt een humanitaire ramp van enorme omvang. Mijn medeleven gaat uit naar iedereen die is getroffen of familie en vrienden heeft wonen in het getroffen gebied. Het is hartverwarmend te zien dat er meteen mooie hulpinitiatieven vanuit de samenleving op gang komen. Onze steun en hulp is hard nodig!”

Foto: REGIO8

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.