gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ontsnapte tamandua nog twee weken in quarantaine na avontuur

f12dfec1f4e1056631231d902f4823e3.jpg

De ontsnapte tamandua van dierentuin Hof van Eckberge in Eibergen is inmiddels, net als zijn verzorgers, weer een beetje bijgekomen van zijn ontsnapping. Het Zuid-Amerikaans diertje ontsnapte een maand geleden uit zijn verblijf en zit nu in quarantaine voor medische testen. Mensen die geïnteresseerd zijn in het diertje na de vele berichten in de media, kunnen binnenkort een speciale toegangsticket kopen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“De tamandua eet goed. We moeten nu afwachten wat er uit alle medische tests komt. Sommige zijn al afgenomen en we hebben al een aantal dingen negatief teruggekregen. De quarantaine is een periode van 30 dagen waarin er gewoon best wel veel getest moet worden. Dus dat moeten we nog afwachten voordat we uitsluiting kunnen geven”, zegt bioloog en curator Tim Reimes. “Er wordt getest op allerlei veel voorkomende ziektes bij zowel tamandua's als dieren die hier voorkomen.”

Volgens Reimes is het nog ongeveer twee weken wachten totdat het diertje zich weer bij zijn soortgenoot in het verblijf mag aansluiten. De bioloog en zijn collega’s zijn inmiddels ook weer een beetje bijgekomen van de zoektocht en het mediacircus dat hierbij kwam kijken. “Iedereen heeft flink slaap ingehaald, ik heb het gevoel dat iedereen nu weer een beetje op zijn oude energieniveau is. Ik ben ontzettend trots op hoe ons team alles heeft aangepakt en dat we nooit op hebben gegeven”, aldus de bioloog. “Al was dat niet altijd misschien wat het beste is voor de mensen. Maar ja, we hadden allemaal zoiets van: 'We kunnen wel naar huis, maar daar kan je ook niks'.”

Speciale ticket
Ter ere van de terugkomst van de Zuid-Amerikaanse bedreigde diersoort biedt de dierentuin binnenkort speciale ‘Tamandua’ tickets aan. Mensen die hebben geholpen met de zoektocht, of de bedreigde diersoort simpelweg een warm hart willen toedragen, kunnen een ticket kopen waarmee zij op 26 of 27 juli de tamandua kunnen bekijken. Alle opbrengsten van deze tickets gaat naar natuurbehoud voor wilde tamandua’s.

Vondst tamandua
Het diertje werd na ruim vijf dagen vermist te zijn teruggevonden bij een lokale imker. Om het diertje terug te krijgen in het verblijf, zette de verzorgers een transportkist bij de tamandua. “Hij is ook gewend dat hij altijd een beloning krijgt als hij erin gaat. Dus dat ging eigenlijk heel simpel”, zegt de bioloog, die iedereen die heeft meegeholpen erg dankbaar is. “Daar kunnen we niet dankbaar genoeg voor zijn. Het is mede dankzij iemand die gewoon op zit te letten dat wij het dier weer terug hebben gevonden.”

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.