gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Notoire oplichter moet jaar extra de cel in

1201a3b1e7d297231fc00a63fbc13c65.jpg

Een notoire oplichter, die nog tot oktober van dit jaar vast zit in de gevangenis in Zwolle, moet nog een extra jaar extra de gevangenis in voor oplichting in onder meer Lichtenvoorde en Apeldoorn. Er was door de officier van justitie ook twaalf maanden onvoorwaardelijke celstraf tegen hem geëist.

Domien Esselink |
Bovendien moet de man ruim 10.000 euro betalen aan twee van zijn slachtoffers. Er was in totaal 16.000 euro aan smartengeld en schadevergoeding geëist. Het ging om dertien aangiften tegen de geboren Limburger. Zo bestelde hij allerlei goederen, waarbij hij een valse naam opgaf, zoals in Lichtenvoorde en Winterswijk. Ook werd hij veroordeeld omdat hij een vrouw in Lichtenvoorde, met wie hij zou trouwen, financieel heeft uitgekleed. Daarnaast dupeerde hij in Apeldoorn een bevriende taxichauffeur door zijn taxi te lenen, waarop hij het voertuig deels vernield weer inleverde. Bovendien had hij meermaals het tankpasje van de taxichauffeur gebruikt en een aantal ritten niet betaald.

Bedrog vormt volgens de officier van justitie de rode draad in het leven van de net 52-jarige oplichter, die dat ook erkende tijdens de rechtszaak twee weken geleden. Daarvoor zit hij in therapie en daarom was de man blij nog vast te zitten, want het ging telkens mis als hij op vrije voeten kwam. Dan greep hij naar alcohol en cocaïne en ging wederom de fout in. Overigens keek een vrouw uit Hengelo (Overijssel), van wie de zoon financieel werd opgelicht, belangstellend toe tijdens de zitting van twee weken geleden. Ze vertelde dat er bij de recherche in Twente nog veel aangiften in behandeling zijn, zodat de man mogelijk nog meer gevangenisstraf boven het hoofd hangt.

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden