gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwenhuis samen met topfavoriet Van der Poel naar WK

d2334f0e7e4aeb025705e76d5378c1f2.jpg

Joris Nieuwenhuis maakt onderdeel uit van de Nederlandse selectie voor het WK Veldrijden dat gereden wordt in het Brabantse Hoogerheide. De Zelhemmer zit in een team met onder meer Lars van der Haar en een van de topfavorieten Mathieu van der Poel.

Tim Rondeel |
"Het kwam niet helemaal als een verrassing, maar alsnog heel mooi dat het überhaupt gelukt is als ik kijk naar het begin van het seizoen", aldus de Zelhemmer. Nieuwenhuis verliet vorig jaar Team DSM om zich te focussen op het veldrijden bij het Belgische Baloise - Trek Lions. Hij verraste vriend en vijand in november door gelijk een vierde plek op het EK te behalen. Tijdens het NK in Zaltbommel was Nieuwenhuis op weg naar een gouden medaille maar moest hij door materiaalpech genoegen nemen met en een zilveren medaille. Toch verwacht Nieuwenhuis geen dergelijk scenario tijdens het wereldkampioenschap, mede omdat topfavorieten Mathieu van der Poel en Wout van Aert nu ook aan de start staan: "Ik denk dat de goede mannen heel snel vooraan gaan zitten en daarachter probeer ik een zo goed mogelijk resultaat te rijden."

De Nederlandse ploeg hoopt op het toernooi meerdere gouden medailles binnen te slepen in de verschillende disciplines. Met Mathieu van der Poel beschikken ze over een van de de topfavorieten bij de elite mannen. De Achterhoeker denkt dat hij weinig kan betekenen voor zijn kopman: "Uiteindelijk is veldrijden toch een hele individuele sport en ik denk dat Mathieu niet heel veel heeft aan ons, we zullen hem niet in de weg rijden."

Bekend terrein
Het WK Veldrijden vindt van vrijdag 3 tot en met zondag 5 februari plaats in het Brabantse Hoogerheide. "Ik heb daar al heel vaak gereden en dat ging elk jaar heel goed. Het is een parcours dat mij goed ligt", aldus de Zelhemmer. "Er zit alles in wat het veldrijden nodig heeft, er zit een zwaarder stuk in met veel modder, er zit een trap in en een klein beetje hoogteverschil."

Nieuwenhuis komt na het WK nog in actie bij enkele wedstrijden in België. Ondanks dat de Achterhoeker in de zomer aangaf zich meer te focussen op het veldrijden, start hij aankomend jaar toch bij enkele wegwedstrijden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep
Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).