Ulft, Netherlands

Vierde plek op EK Veldrijden is bevestiging voor Nieuwenhuis

De vierde plek op het Europees Kampioenschap is voor Joris Nieuwenhuis uit Zelhem een bevestiging van zijn keuze voor het veldrijden. Over zijn techniek in het veld is de Zelhemmer nog niet helemaal tevreden, ook fysiek ziet hij verbeterpunten, maar de uitslag is een flinke steun in de rug.
Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | 11 november 2022 11:48 | Aangepast op 11 november 2022 11:48
“We hadden eigenlijk het idee om een jaar lang aan te kijken hoe het ging en te leren”, zegt Nieuwenhuis, die zichzelf verbaasde met tijdens de wedstrijd die zondag werd verreden. Hij startte achteraan in het veld in het Belgische Namen, maar knokte zich in de modder naar voren. “Dat parcours lag me in eerdere jaren ook heel goed, dus ik wist dat ik goed zou kunnen rijden. Des te zwaarder het werd, des te beter voor mij, omdat het verval vrij weinig is bij mij. Een vierde plaats op het EK is dan echt een hele mooi uitslag.”

De Zelhemmer heeft recent de overstap gemaakt van zijn wegploeg Team DSM naar Baloise-Trek Lions, waar hij voor twee jaar heeft getekend. Ook die stap bevalt hem goed. “Het is een stuk kleiner natuurlijk, wat ik heel prettig vind”, geeft de veldrijder aan. “Je hebt veel persoonlijker contact met eigenlijk de hele ploeg. Er is daarin een bepaalde harmonie, dat is fijn.”

‘Veel leren en plezier houden’
Eén zwaluw maakt echter nog geen zomer, want de Zelhemmer ziet nog veel verbeterpunten waar hij dit seizoen aan wil werken. “Ik wil vooral het ritme weer opbouwen, veel leren en plezier houden”, zegt Nieuwenhuis, die de afgelopen jaren meerdere grote rondes reed op de weg en nu weer went aan het veldrijden. “Dan hopen we volgend jaar echt een goede stap te kunnen zetten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Jonge kinderen worden niet opnieuw gehoord in zedenzaak Zelhem

De kinderen die mogelijk seksueel misbruikt zijn in het zwembad in Zelhem hoeven niet opnieuw hun ve...

Fietsster komt met de schrik vrij na aanrijding in Zelhem

Een fietsster is woensdagochtend met de schrik vrijgekomen na een botsing met een automobiliste in Z...

Automobilist belandt in berm nabij Zelhem

Een automobilist is dinsdagavond rond 23.00 uur van de weg geraakt op de N315, ter hoogte van de Ruu...

Middeleeuwse resten gevonden bij archeologisch onderzoek in Zelhem

De bouw van woonwijk Het Loo in Zelhem is afgelopen weekend van start gegaan. De toekomstige bewoner...

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Achterhoekse bokser Koemans keert terug in de ring: 'Ik miste iets om naar toe te werken'

Bokser Stanley Koemans keert weer terug op de plek waar hij zich het meest thuis voelt; in de boksri...