Ulft, Netherlands

Nieuwe leiding jeugd De Graafschap, Dennis te Braak keert terug

Foto: REGIO8 (archief)
Oud-spelers van De Graafschap, Dennis te Braak en Wouter Jansen, gaan samen de leiding pakken in de jeugdopleiding van de Doetinchemmers. Te Braak keert terug bij de jeugd nadat hij in 2018 vertrok.
Tim Rondeel | 30 januari 2025 15:32 | Aangepast op 30 januari 2025 15:32
Te Braak treedt per 1 juli in dienst als hoofd voetbalontwikkeling. Jansen begint op 1 maart als manager jeugdopleiding. Te Braak vertrok in 2018 bij De Graafschap als hoofd jeugdopleiding. Na zijn dienstverband werkte hij onder meer als jeugdtrainer bij Feyenoord en als hoofd jeugdopleiding bij NEC. Jansen is sinds 2020 al werkzaam bij de jeugdopleiding van de Doetinchemmers. Hij was werkzaam als coördinator vanuit de Hogeschool Arnhem & Nijmegen (HAN) op de Bezelhorst. Beide mannen zijn oud-spelers van de Doetinchemmers.

De Graafschap hoopt met de nieuwe taakverdeling 'op alle vlakken de maximale focus te leggen op de bloeiende jeugdopleiding'. “We zijn al langere tijd op de achtergrond intensief bezig met het stevig neerzetten van de jeugdopleiding”, aldus technisch manager Berry Powel over de aanstelling van beide heren. “De vele gesprekken die we hebben gevoerd en het strategische plan dat in het najaar is opgesteld voor de jeugdopleiding, geven veel energie en vertrouwen aan onze jeugdopleiding, die hiermee een flinke boost krijgt.”

Algemeen directeur Marco Bogers is blij met de stap die gezet is: “Het is een belangrijke levensader van onze club en daarom willen we het fundament ook sterk maken en verder professionaliseren. Met Dennis te Braak en Wouter Jansen hebben we twee specialisten met veel kennis binnengehaald, die allebei uit eigen ervaring weten hoe het is om voor De Graafschap te spelen.”

Lees ook

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Keuzestress op middenveld De Graafschap richting duel met FC Eindhoven

De Graafschap ontvangt zondag in eigen huis de huidige nummer zestien van de eerste divisie: FC Eind...

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

De Graafschap neemt El Allachi over van FC Den Bosch

Aanvaller Chahid el Allachi speelt na de winterstop voor De Graafschap. De Doetinchemmers nemen de b...