De locatie is in de eerste plaats bedoeld voor vrouwen en gezinnen. Statushouders kunnen hier tijdelijk wonen terwijl ze wachten op een definitieve woning in de gemeente. Ondertussen kunnen ze alvast starten met inburgering, school en werk.
Het tekort aan opvangplekken in Nederland én het gebrek aan beschikbare woningen zorgen voor lange wachttijden. Volgens het college helpt deze locatie om sneller te starten in Oude IJsselstreek, zonder dat dit extra druk legt op de lokale woningmarkt. Ook wordt zo de opvang in azc’s, hotels en noodlocaties deels ontlast.
De begeleiding van de bewoners wordt geregeld voor een jaar, net als de huur. In totaal kost het project 65.000 euro. Daar staat tegenover dat de gemeente per statushouder of nareiziger 30.000 euro ontvangt van het Rijk. Omdat er op 1 juni al een moeder met vier kinderen intrekt, levert dat een bijdrage van minimaal 150.000 euro op.