gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse hulpdiensten werken samen bij grote oefening

cdfa09a219636523ba8ee2a6bf0c7721.jpg

Nederlandse en Duitse hulpdiensten oefenden woensdag samen tijdens een grote grensoverschrijdende rampenoefening. In de ochtend werd een rampenscenario in Duitsland gesimuleerd, terwijl in de middag in Enschede een aanrijding tussen een bus en een trein met veel gewonden werd nagebootst. Het was een leerzame dag voor de hulpverleners.

Nick Hermsen | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
“In de Oost-Achterhoek hebben we niet zoveel ambulances paraat staan,” zegt Theo Klein Bleumink van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG). “Bij grote calamiteiten is de hulp van de Duitsers daarom erg waardevol.” De oefening was vooral gericht op het verbeteren van de samenwerking bij grootschalige rampen aan de grens. “We onderzoeken hoe we optimaal kunnen samenwerken met hulpdiensten uit beide landen,” legt Klein Bleumink uit. “Er zijn bijvoorbeeld twee verschillende opschalingsmodellen en we hanteren ieder onze eigen werkwijzen. We kijken nu hoe we die beter op elkaar kunnen afstemmen.”

Naast de verschillende opschalingsmodellen zijn er ook andere verschillen in aanpak. “Een belangrijk verschil is dat wij in Nederland snel ter plaatse zijn en slachtoffers zo snel mogelijk naar het ziekenhuis vervoeren,” vertelt Klein Bleumink. “In Duitsland wordt echter eerst ter plaatse behandeld voordat patiënten worden vervoerd.” Deze oefendag heeft waardevolle inzichten opgeleverd die kunnen worden toegepast bij een toekomstige grensoverschrijdende calamiteit.

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.