gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse hulpdiensten werken samen bij grote oefening

cdfa09a219636523ba8ee2a6bf0c7721.jpg

Nederlandse en Duitse hulpdiensten oefenden woensdag samen tijdens een grote grensoverschrijdende rampenoefening. In de ochtend werd een rampenscenario in Duitsland gesimuleerd, terwijl in de middag in Enschede een aanrijding tussen een bus en een trein met veel gewonden werd nagebootst. Het was een leerzame dag voor de hulpverleners.

Nick Hermsen | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
“In de Oost-Achterhoek hebben we niet zoveel ambulances paraat staan,” zegt Theo Klein Bleumink van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG). “Bij grote calamiteiten is de hulp van de Duitsers daarom erg waardevol.” De oefening was vooral gericht op het verbeteren van de samenwerking bij grootschalige rampen aan de grens. “We onderzoeken hoe we optimaal kunnen samenwerken met hulpdiensten uit beide landen,” legt Klein Bleumink uit. “Er zijn bijvoorbeeld twee verschillende opschalingsmodellen en we hanteren ieder onze eigen werkwijzen. We kijken nu hoe we die beter op elkaar kunnen afstemmen.”

Naast de verschillende opschalingsmodellen zijn er ook andere verschillen in aanpak. “Een belangrijk verschil is dat wij in Nederland snel ter plaatse zijn en slachtoffers zo snel mogelijk naar het ziekenhuis vervoeren,” vertelt Klein Bleumink. “In Duitsland wordt echter eerst ter plaatse behandeld voordat patiënten worden vervoerd.” Deze oefendag heeft waardevolle inzichten opgeleverd die kunnen worden toegepast bij een toekomstige grensoverschrijdende calamiteit.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”