gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse hulpdiensten werken samen bij grote oefening

cdfa09a219636523ba8ee2a6bf0c7721.jpg

Nederlandse en Duitse hulpdiensten oefenden woensdag samen tijdens een grote grensoverschrijdende rampenoefening. In de ochtend werd een rampenscenario in Duitsland gesimuleerd, terwijl in de middag in Enschede een aanrijding tussen een bus en een trein met veel gewonden werd nagebootst. Het was een leerzame dag voor de hulpverleners.

Nick Hermsen | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
“In de Oost-Achterhoek hebben we niet zoveel ambulances paraat staan,” zegt Theo Klein Bleumink van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG). “Bij grote calamiteiten is de hulp van de Duitsers daarom erg waardevol.” De oefening was vooral gericht op het verbeteren van de samenwerking bij grootschalige rampen aan de grens. “We onderzoeken hoe we optimaal kunnen samenwerken met hulpdiensten uit beide landen,” legt Klein Bleumink uit. “Er zijn bijvoorbeeld twee verschillende opschalingsmodellen en we hanteren ieder onze eigen werkwijzen. We kijken nu hoe we die beter op elkaar kunnen afstemmen.”

Naast de verschillende opschalingsmodellen zijn er ook andere verschillen in aanpak. “Een belangrijk verschil is dat wij in Nederland snel ter plaatse zijn en slachtoffers zo snel mogelijk naar het ziekenhuis vervoeren,” vertelt Klein Bleumink. “In Duitsland wordt echter eerst ter plaatse behandeld voordat patiënten worden vervoerd.” Deze oefendag heeft waardevolle inzichten opgeleverd die kunnen worden toegepast bij een toekomstige grensoverschrijdende calamiteit.

Lees ook

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.

691580056_1429842389173684_6638131807928877593_n.jpg

Zes dagen oud kalfje vermist in Sinderen

Met man en macht wordt er momenteel gezocht naar een weggelopen kalfje in Sinderen. Het diertje is sinds donderdagavond vermist.