gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nabestaanden crash Ruurlo willen naar rechter

6431ab6cbba6222bdd6a3c91f5ba8f73.jpg
Redactie REGIO8 |
De vrouw en schoonvader van één van de overleden slachtoffers, Herwin, willen volgens Omroep Gelderland mogelijk stappen ondernemen tegen de provincie Gelderland en de wegbeheerder wegens nalatigheid bij strooien. Ze wachten op het politierapport over de crash, maar dat is er drie maanden na het fatale ongeluk nog niet.

Heel erg stil
Drie kleine bloemetjes, een grote bloem en drie kaarsjes. De Hengelose Anica heeft een tasje bij zich en plant met een veiligheidshesje bloemen op de plek van het ongeluk. Hier kwam haar man Herwin drie maanden geleden om het leven.

‘’Het is heel erg moeilijk om hiernaartoe te komen. De rit hierheen was heel erg stil’’, zegt Anica. Samen met haar vader bekijkt ze de plek van het ongeluk.’’ Hij moet uit die flauwe bocht uit de richting van Ruurlo de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt’’, legt Anica uit. ‘’Een tegenligger vanuit Zelhem heeft hem hier op deze plek geraakt.’’

‘’De oorzaak willen we heel graag weten’’, zegt Eef-Jan Elst, de vader van Anica. ‘’De weg zou spekglad zijn geweest.’’ Duidelijkheid is er niet. ‘’Het politierapport laat nog steeds op zich wachten. Wij hebben gehoord dat het rapport geen prioriteit heeft omdat alle betrokkenen zijn overleden.’’ Ook met de verzekering kan het niet afgewikkeld worden zolang het politieonderzoek nog loopt.

Reactie politie
‘’Natuurlijk vinden we het heel vervelend voor de nabestaanden dat zij zolang moeten wachten op het rapport van onze Verkeersongevallenanalisten. Drie maanden is voor ons geen gewenste doorlooptijd om een proces-verbaal aan te bieden bij het Openbaar Ministerie. Maar het is ook geen extreme overschrijding van een afhandeling’’, stelt de politie. ‘’Bij de Verkeersongevallenanalyse, dat onder de afdeling Forensische Opsporing valt, hebben we momenteel een krappe capaciteit en moeten er keuzes worden gemaakt. Doordat de verdachte is overleden in deze zaak, kunnen we niet tot vervolging overgaan. Strafvervolging is het hoofddoel van het starten van een onderzoek. De ongevallen waarbij er nog levende slachtoffers/verdachten betrokken zijn gaan dan in de afhandeling voor.’’

De nabestaanden willen bovenal dat dit nooit meer gebeurt. Ze hebben verschillende mensen en instanties gesproken en hoorden dat er zaterdagavond voor het laatst is gestrooid. Het ongeluk gebeurde maandagochtend vroeg.

Strooien is complex proces
‘’Het strooien is een heel complex proces’’, legt woordvoerder Petra Borsboom van de provincie uit. ‘’Het is in Nederland heel professioneel georganiseerd. We doen dat op basis van vastgestelde normen. Daar zijn verschillende instanties bij aangesloten. In het strooibeleid staat van alles over uitrijtijden, het soort zout, de hoeveelheid die gestrooid moet worden, opleidingen die nodig zijn enzovoort.’’

Er wordt niet altijd op elk moment gestrooid, zegt Borsboom. De reden is dat er soms al genoeg zout op de weg ligt, maar dat dat ingereden moet worden. ‘’Ieder ongeluk is er één te veel. Ook zo'n dramatisch ongeluk maakt bij ons veel indruk. Wij kunnen niet voorkomen dat dit soort ongelukken gebeuren., omdat heel veel dingen een rol spelen die een mens eigen is. Hoeveel aandacht heeft iemand? Had iemand door dat de weg glad was? Allemaal vragen waar het politierapport misschien antwoord op kan geven.’’

Snel duidelijkheid
‘’Natuurlijk kun je stellen dat mijn schoonzoon te hard heeft gereden voor de omstandigheden die er waren’’, zegt Eef-Jan Elst. ‘’Maar hij had er al veertig kilometer opzitten waar hij blijkbaar geen enkele last heeft gehad. Tot dat fatale stukje tussen Ruurlo en Zelhem.’’

Het allerbelangrijkste is volgens Elst rust voor Anica en haar twee jonge kinderen. ‘’Voor ons als nabestaanden is het heel moeilijk dat het allemaal zo lang duurt. Afsluiten kun je het nooit, maar het is fijn als je daarin wat meer rust hebt’’, zegt Anica.
Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl


Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.