Ulft, Netherlands

Montferland wil supermarkten meer ruimte geven op zondagen

De gemeente Montferland wil supermarkten toestaan om op zondagen eerder opengaan. Op dit moment mogen de winkels tussen 12.00 uur en 20.00 uur open zijn op zondag, maar het college wil de supermarkten toestaan om al vanaf 08.00 uur de deuren te openen.
Bart Sollman | 15 november 2023 16:30 | Aangepast op 15 november 2023 16:30
Het verzoek om de openingstijden te verruimen kwam van de exploitant van de Albert Heijn in Didam. De winkel wil graag een ontheffing om op zondag ook vóór twaalf uur ’s middags open te mogen zijn. De gemeente heeft het nu uitgezocht en wil de eigen regels voor openingstijden op zondag daarom aanpassen. Eén tegenstander van het plan heeft al contact gehad met de gemeente, bakkerij Braam. Voor hen is de zondagochtend een moment waarop ze veel inkomsten genereren.

Montferland volgt met dit voorstel het beleid van omringende gemeenten. In Doetinchem mogen winkels op zondag al tussen 08.00 uur en 22.00 uur open zijn. In Oude IJsselstreek gelden zelfs helemaal geen regels voor openingstijden op zondag. Met de ruimere openingstijden volgt Montferland naar eigen zeggen de algemene tendens in Nederland. Ook vloeit er zo minder omzet weg naar Duitsland. De gemeenteraad moet nog instemmen met het besluit.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Montferland|Supermarkt|

Meest gelezen

Gaanderenaar Quint sluit winkel en volgt hart naar Defensie

Hidde Vinkenvleugel | 29 nov 2023 14:53

Honderden mensen nemen in Gendringen afscheid van 9-jarige jongen

Remco Geurts | Bart Sollman | 1 dec 2023 15:50

Lees ook

Montferland wil volgorde bouwplannen in Azewijn loslaten en kerktoren kopen

Het college van Montferland wil de zogenaamde ‘prioritering’ voor woningbouwplannen in Azewijn losla...

Montferlandse politiek samen op zoek naar nieuwe wethouder

Alle politieke partijen in Montferland gaan gezamenlijk op zoek naar een nieuwe wethouder. Dat is he...

Fractievoorzitters politieke vrijstaat Montferland moeten in spiegel kijken

COMMENTAAR | Politiek Montferland staat in brand. Of beter: staat wéér in brand. Nu is wethouder Hen...

Wethouder Groote handelde ‘niet behoorlijk’ rond ’s-Heerenberg Oost

De dinsdag opgestapte Henk Groote heeft als wethouder ‘niet behoorlijk’ gehandeld in het dossier ’s-...

Montferland door het stof nadat Nieuw-Dijk wordt overvallen met vluchtelingen

Inwoners van Nieuw-Dijk werden volledig overvallen door het plan van Montferland om vijftig Oekraïne...

Henk Groote stopt per direct als wethouder in Montferland

Henk Groote stopt per direct als wethouder in de gemeente Montferland. De voormalig oppositieleider ...