gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mogelijke moeder Sem Vijverberg langer in cel

2b58472abb25b72f025b9b4a2c7b6a1d.jpg

De vrouw die is opgepakt voor de betrokkenheid bij de dood van baby Sem Vijverberg blijft langer vastzitten. De rechter-commissaris besloot vrijdag dat ze nog veertien dagen in de cel blijft.

Redactie REGIO8 |
Het Openbaar Ministerie (OM) meldde donderdag al dat het onderzoek voldoende ernstige bezwaren had opgeleverd ‘voor mogelijke betrokkenheid van de vrouw bij de dood van de baby en het achterlaten van het lichaampje’. De exacte rol van de vrouw wordt volgens Omroep Gelderland nog onderzocht. Zo loopt er nog een dna-onderzoek, dat uitsluitsel moet geven of de vrouw daadwerkelijk de moeder is. De Doetinchemse mag momenteel alleen contact hebben met haar advocaat.

Volgens het OM is een verlenging van het voorarrest noodzakelijk voor het onderzoek naar de rol van de Doetinchemse. Ze is vermoedelijk de moeder van de baby, die in 2006 dood werd gevonden in een vijver. De vrouw werd opgepakt nadat de politie de cold case van de dode baby Sem Vijverberg heropende. Een grote campagne leverde vorig jaar tachtig tips op. Een anonieme tip leidde tot de aanhouding van de vrouw.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.