Ulft, Netherlands

Mogelijk geen Arriva-treinen op verkiezingsdag, busvervoer onduidelijk

Werknemers in het streekvervoer willen dinsdag en woensdag hun werk neerleggen om een betere cao af te dwingen, waardoor het openbaar vervoer in de Achterhoek vermoedelijk wordt ontregeld. Vervoerder Arriva laat weten dat de treinen niet rijden en dat het later pas duidelijk zal worden of de bussen uit zullen vallen.
Viggo Zweverink | 13 maart 2023 13:50 | Aangepast op 13 maart 2023 13:50
"Wij twijfelden omdat er landelijk veel ophef op kwam, maar de werknemers, onze leden, vinden dat we nu juist moeten staken", zegt Kees de Vos, persvoorlichter van CNV. Hij houdt nog wel een slag om de arm. Reizigersvereniging Rover heeft alle partijen maandag uitgenodigd om in gesprek te gaan over een nieuw cao-akkoord. "Als uit dit gesprek blijkt dat de werkgevers open staan voor nieuwe gesprekken overwegen wij de stakingen op de verkiezingsdag op te schorten", aldus De Vos. Toch heeft hij er niet veel vertrouwen in want er zijn al ruim twee maanden geen gesprekken gevoerd tussen de betrokken partijen: "De loopgraven worden steeds dieper gegraven."

Dat de gesprekken al enige tijd stil liggen komt omdat de betrokken partijen het niet eens zijn over de huidige werkomstandigheden. Zo pleitten de vakbonden voor meer loon, maar vooral minder werkdruk. Volgens De Vos hebben werknemers amper tijd voor een koffie- of toiletpauze. Arriva raad reizigers dinsdag en woensdag aan kort voor vertrek de reisplanner te controleren omdat er altijd nog wijzigingen plaats kunnen vinden. Eerder vonden in de Achterhoek meer stakingen plaats, wat voor veel overlast zorgde. Zo luidde het Graafschap College recent de noodklok voor het effect op mbo-studenten.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Openbaar Vervoer|Staking|Arriva|

Lees ook

Achterhoekse stationwc’s gaan tijdelijk op slot

Op zeven Achterhoekse stations gaan de wc’s na 20.00 uur op slot vanuit veiligheidsoverwegingen. Op ...

‘D’ran’, ‘Weerkommen’ en ‘Deurdonderen’ op Achterhoekse treinen

Arriva heeft afgelopen weekend de namen van negen nieuwe treinen gepresenteerd. Onder andere 'D’ran'...

Achterhoekse kreten 'D'ran' en 'Weerkommen' in de race voor eigen trein

Reizigers en bewoners in de Achterhoek mogen meebeslissen over acht nieuwe treinnamen. Vanaf decembe...

Kapot spoor in Emmerich zorgt nog steeds voor problemen bij reizigers

Reizigers die vanuit Zevenaar met de trein naar Duitsland willen reizen, hebben een groot probleem. ...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

NS-staking kan gevolgen hebben voor Achterhoekse scholieren

Morgen rijden er door het hele land vrijwel geen NS-treinen. Het personeel van regio Midden staakt. ...