gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mirjam Maasdam-Hoevers waarnemend burgemeester Oude IJsselstreek

9cf063d95910cf7646bd1268599222c1.jpg

CDA'er Mirjam Maasdam-Hoevers (56) is sinds woensdagavond de nieuwe waarnemend burgemeester van de gemeente Oude IJsselstreek. Ze volgt hiermee burgemeester Otwin van Dijk op die per 1 maart voorzitter van de raad van bestuur van het Slingeland ziekenhuis is geworden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Maasdam-Hoevers was tussen 2017 en 2019 gedeputeerde in de provincie Utrecht. Momenteel is ze werkzaam als programmamanager Regionale Economie bij het Interprovinciaal Overleg in Den Haag. In 2015 was ze nog lijsttrekker voor het CDA bij de verkiezing voor de Provinciale Staten in Utrecht. Hoewel de nieuwe waarnemend burgemeester in Zeist woont, is ze wat dichter bij Oude IJsselstreek geboren, in Vorden.

Volgens de Provincie past Maasdam-Hoevers binnen het profiel waar de gemeente Oude IJsselstreek om heeft gevraagd: "Ze is een energieke, benaderbare en gepassioneerde bestuurder. Haar hart ligt bij de publieke zaak, zij draagt met haar inhoudelijke en bestuurlijke ervaring graag actief bij aan de democratie en het realiseren van maatschappelijke opgaven in het openbaar bestuur." Ze zal zich samen met het college gaan inzetten voor verdere uitvoering van het lopende beleid.

Maasdam-Hoevers start donderdag 7 maart als waarnemer. Naar verwachting is er rond het zomerreces van 2025 een nieuwe burgemeester. De leden van de vertrouwenscommissies kunnen nu op de terugweg naar Oude IJsselstreek in het gehuurde taxibusje even bespreken of het echt een soort 'Married at First Sight' was.
a6b2b6450c23fcfb97647d5532e056e6.jpg

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.