gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Met Oktoberfest in paardenbak Radstake komt langgekoesterde wens uit

1937f3697dfcfe4383cb3dbfbb0ea572

De Achterhoekse Oktoberfesten bij de Radstake zijn in de jaren een waar begrip geworden. Tijdens de editie van dit weekend komt er een langgekoesterde wens van Robert Venderbosch uit. Voor het eerst vinden de bierfeesten niet plaats in een tent of het zalencentrum, maar in de paardenbak waar het voor de Radstake allemaal begon.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Als klein kind liep ik hier rond, en zat ik al op de rug van paarden. Dat we dit feest nu eindelijk hier in de bak kunnen organiseren, raakt me echt”, zegt Venderbosch terwijl de tranen in zijn ogen schieten. “Dit wilden we al heel erg lang. Nu er wat dingen in de paardenwereld anders zijn geworden, komen ze pas in oktober weer binnen. Nu hebben we hier de ruimte om het feest te organiseren.”

Eerder werden er feesttenten gehuurd voor het Oktoberfest. Hoewel ze daar nu op besparen, is geld geen motivatie geweest om het nu op deze manier te doen. Venderbosch: “We moeten alsnog een vloer huren voor in de bak. Daarnaast hebben we 2,5 kilometer aan doeken aan het plafond gehangen. Die kunnen we natuurlijk de volgende keer ook weer gebruiken.” Het is dan ook de bedoeling dat de bak vanaf nu dé locatie van de feesten in oktober is.

Venderbosch kan niet wachten om de feestgangers in lederhose en dirndl dit weekend te ontvangen. “We zijn nu de puntjes op de i aan het zetten. Maar ik kan je zeggen, de duizenden liters bier staan koud en de bierpullen zijn binnen. Laat de mensen maar komen.”

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.