gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Marèl uit Eibergen wil bokkenvlees promoten met 'de bokbal'

a3a4cc76fa6f0926bdaece4f99e4bd7a.jpg

Op het melkgeitenbedrijf van de familie Tuinte in Eibergen hebben ze een nieuwe toevoeging aan de werkzaamheden. Sinds enkele maanden produceert Marèl Tuinte de bokbal, een bitterbal van bokkenvlees. Ondanks dat het vlees van de mannelijke geiten nog niet heel populair is in Nederland, vallen de snacks wel in de smaak.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
“Ze gaan best wel goed en ik denk niet dat ik mag klagen”, aldus initiatiefnemer Marèl Tuinte. “Ik ben eigenlijk best tevreden over de afzet. Mensen vinden het lekker en ze proeven de bok helemaal niet. En zo vinden ze het toch leuk om te proberen.” Naast dat de Eibergse borrelhap lekker is, zitten er volgens Tuinte nog enkele andere voordelen aan het eten van bokkenvlees: “Het heeft een laag cholesterolgehalte ten opzichte van ander vlees en het is hoog aan ijzer en eiwit.”

Voordat ze op de Eibergse boerderij aan de slag gingen met de bitterbal, werden de bokken vooral geëxporteerd voor de slacht naar Oost-Europa. Marèl hoopt dat haar bitterballen zorgen voor een omslag. “Ik hoop dat de bokken populairder worden in Nederland, zodat ze hier worden afgezet”, schetst Tuinte. “Zo kunnen de bokken hier blijven en hoeven ze niet zo ver te reizen. Dan kunnen ze ook ouder worden, want ze worden nu jong geslacht.”

Ook in de supermarkt?
Voorlopig zijn de bitterballen alleen te verkrijgen bij boerderijwinkel Boerenzuivel in Eibergen. Of ze straks ook in het vriesvak van de grote supermarktketens liggen? “Dat weet ik niet”, geeft de Achterhoekse initiatiefnemer aan. “Wel in de landelijke boerderijwinkels. Ik hoop dat het goed gaat lopen en steeds groter wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.