gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mantelzorgcompliment nog geen succes

7d3d6c2020e861154c5e8d3b70ce4b43
Redactie REGIO8 |

‘’Dat is soms bescheidenheid. Mensen vinden het moeilijk om voor zichzelf aan te vragen’’, stelt mantelzorgconsulent Marja Lukassen. ‘’Maar ik geef juist aan dat ze absoluut niet bescheiden hoeven te zijn, want ze doen heel erg goed werk. Niet alleen voor hun naasten, maar ook voor de hele samenleving.’’ Lukassen adviseert mantelzorgers in de gemeente daarom gebruik te maken van de regeling.

‘’Ik vind het niet teleurstellend, die 700 zijn er namelijk heel blij mee. Dus dat is heel goed,’’ vertelt wethouder Ingrid Wolsing. ‘’Maar het is zo leuk om anderen, die heel veel doen voor een ander, een keer iets extra’s te geven.’’ De wethouder hoopt dat inwoners elkaar op het compliment wijzen, want de regeling loopt nog tot 31 maart.

Montferland wil met het compliment mantelzorgers in het zonnetje zetten omdat zij erg belangrijk zijn voor de gemeente. Dankzij mantelzorg kunnen inwoners bijvoorbeeld langer thuis blijven wonen. Mantelzorgers kunnen aangemeld worden bij de gemeente. Het compliment bestaat uit tien Loko-bonnen ter waarde van 100 euro. De bonnen zijn te besteden bij verschillende ondernemers in de gemeente.

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.