gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Terborg krijgt gevangenisstraf voor opblazen eigen wasmachine

1d7dc278bb9a09df6001362b1acae710.jpg

Een 37-jarige man uit Terborg is veroordeeld voor het veroorzaken van een explosie in zijn eigen badkamer in juni van dit jaar. Ook had hij professioneel vuurwerk in zijn woning. De man heeft een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd gekregen, waarvan zeven voorwaardelijk.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Op woensdag 12 juni zorgde de man voor de nodige commotie rondom de Nassauhof in Terborg. Een voorbijganger zag rook uit de woning van de Terborgenaar komen en schakelde de hulpdiensten in. De rechtbank laat weten dat de man bezig was met een 'experiment' in zijn badkamer: "Hij wilde buskruit maken, wat leidde tot de explosie van zijn wasmachine. Door de explosie raakte de inventaris van de badkamer beschadigd, en het tegelwerk brak en scheurde. Daarnaast werd een ruit in de voorgevel volledig eruit geblazen."

Die woensdagavond werd de man aangehouden nadat de politie ter plaatse kwam. Enkele uren later rukten de hulpdiensten opnieuw uit naar de woning aan de Nassauhof, waarbij ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd ingeschakeld. Het bleek dat de man professioneel vuurwerk in zijn bezit had.

Kwalijk
Naast de gevangenisstraf krijgt de man ook een meldplicht en moet hij zich laten behandelen. "De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij experimenteerde met explosieve stoffen in een tussenwoning, midden in een woonwijk, en daar professioneel vuurwerk bewaarde," aldus de uitspraak.

Lees ook

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.