gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man in Terborg aangehouden na explosie in woning

075b79e3946e57d06bdfe31f6b954f65.jpg

Een man is woensdagavond in Terborg aangehouden nadat er een kleine explosie in een woning plaatsvond. Later op de avond kwam de Explosieve Opruimingsdienst Defensie (EOD) om een voorwerp in dezelfde woning onschadelijk te maken.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Een voorbijganger zag woensdag rond 20.00 uur bij de woning aan de Nassauhof rook uit een gebroken raam komen. De passant besloot de hulpdiensten te bellen, waarna de brandweer en politie snel arriveerden. De woning werd door de brandweer gecontroleerd. Er bleek een kleine explosie plaatsgevonden te hebben in de woning, hierdoor waren de deur en een ruit uit de badkamer gevlogen. De politie laat weten dat de explosie ontstond door buskruit. De man is aangehouden door de politie.

Een paar uur later om 23.00 uur rukten de hulpdiensten weer uit naar dezelfde woning, dit keer waren ook experts van de EOD aanwezig. In de woning werd een tweede explosief aangetroffen. In het huis is een voorwerp onschadelijk gemaakt. De uitruk zorgde in de Nassauhof voor de nodige bekijks.

Lees ook

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem bij verkiezingen: “Dit hadden we niet verwacht”

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.