Ulft, Nederland
Terug

Lochemse burgemeester Van 't Erve kondigt afscheid aan

bb2d4ce742b3ff89ea189c3734263cfa.jpg

Burgemeester Sebastiaan van 't Erve van Lochem stopt ermee. Hij laat weten na zijn huidige ambtstermijn, uiterlijk 8 januari, niet verder te gaan als burgervader. In een brief aan de raadsleden van Lochem zegt hij terug te kijken op een mooie, maar ook moeilijke tijd.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
'Vlak na het aflopen van mijn huidige termijn in januari 2026, zijn er in maart 2026 verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad. Door nu duidelijkheid te geven over mijn besluit geef ik de Commissaris van de Koning en de gemeenteraad de ruimte om de benodigde stappen te zetten om te voorzien in mijn opvolging', schrijft Van 't Erve in zijn afscheidsbrief.

De geboren Apeldoorner heeft de afgelopen jaren te maken gehad met ondermijning en is het slachtoffer geworden van criminele dreigingen. Zo liet hij in een interview weten dat hij en zijn gezin met 'maatregelen' te maken hebben. 'Ik kijk achterom en zie vele mooie, moeilijke en betekenisvolle momenten. Momenten waarop we er voor elkaar waren. De afgelopen jaren zijn bijzonder intensief geweest en hebben veel gevraagd van mij en mijn gezin', laat Van 't Erve weten. 'Alles overziend heb ik besloten deze prachtige verantwoordelijkheid niet nog eens zes jaar te willen dragen.'

Voor zijn burgemeesterschap was hij namens GroenLinks actief als wethouder in de gemeente Amersfoort. Hier had hij de portefeuille Milieu, Onderwijs, Integratie, Diversiteit, Publieke Dienstverlening en Participatie.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.