gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lion Kaak vier jaar langer bij De Graafschap: 'Ik wil hier hoofdtrainer worden'

dd7db9be9dd995b2399d089466bec735

Lion Kaak gaat zijn carrière als actief voetballer hoogstwaarschijnlijk afsluiten bij jeugdliefde De Graafschap. De in Hengelo geboren middenvelder heeft een nieuw contract voor vier jaar getekend, waarvan in ieder geval nog één seizoen als voetballer.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Komend seizoen ben ik gewoon speler”, legt de 32-jarige Kaak uit. “Maar vanaf volgende zomer kijken we of ik nog doorga als voetballer. Zo gaan we het per seizoen bekijken.” Want als hij zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangt, wil Kaak door in het trainersvak. Dat kan door het nieuwe contract bij De Graafschap. “Het geeft me rust”, zegt Kaak over de verbintenis. “Ik woon op ongeveer vijfhonderd meter van het stadion en heb mijn gezinnetje hier. Waarom zou ik dan nog weg willen? Ik ben dus heel blij met deze stap. Zeker omdat ik me kan verdiepen in het trainerschap.”

Op dit moment heeft Kaak zijn trainersdiploma UEFA B op zak. Komend seizoen wordt hij hoofdtrainer van het Onder 14-team bij De Graafschap, maar de ambitie van de geboren Hengeloër reikt verder: “Ik moet het nog ondervinden, maar hoofdtrainer worden bij De Graafschap is wel een droom. Ik moet eerst heel veel vlieguren maken. In de komende jaren ondervind ik dan vanzelf welke doelen wel of niet realistisch zijn. Maar ook hoofdtrainer worden op eredivisieniveau is er zeker één van.”

Mentor van Bassie, Devin en Philip
Tegelijkertijd blijft Kaak dus onderdeel van de selectie van trainer Jan Vreman, waar hij een rol als mentor heeft. Jaren geleden had hij als assistent-trainer van het Onder 14-team al teamgenoten van nu onder zijn hoede, waaronder Philip Brittijn, Devin Haen, Basar Önal en Stan Wevers. “Het is alleen maar leuk om ze te zien ontwikkelen als speler, maar ook als mens", zegt Kaak. "Zelf heb je al die stappen al doorlopen. Philip, Devin en Bassie (Önal, red.) hebben al zoveel wedstrijden gespeeld. Dat gaat niet altijd bergopwaarts. Je moet ze helpen en zorgen dat ze vertrouwen in zichzelf houden.”

Van Valencia naar Vijverberg
Na een lange loopbaan breekt zo de herfst aan van de voetbalcarrière van Kaak, die ooit startte bij amateurclub Pax. Hij maakte zijn debuut bij De Graafschap en keerde nog twee keer terug bij de Doetinchemmers. Tussendoor speelde hij voor AGOVV, Go Ahead Eagles, het tweede team van het Spaanse Valencia, Achilles ’29 en TOP Oss. Na de zomer blijft hij dus op De Vijverberg, maar wel met een dubbelrol. “Ik heb al met mijn vrouw overlegd dat ik haar wat minder kan zien”, grapt Kaak. “Gelukkig hebben we de woensdagmiddag geen trainingen, dat geeft een mooi moment van rust in de week.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 09.57.21

Keukenbrand richt veel schade aan in woning in Doetinchem

Bij een brand in een woning in Doetinchem is zaterdagochtend veel schade ontstaan. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

ThomasDuivenvoorden10

De Graafschap verliest opnieuw en is hekkensluiter

De Graafschap is er opnieuw niet in geslaagd om de punten in eigen huis te houden. De ploeg van Thomas Duivenvoorden was bij vlagen niet bij machte om een vuist te maken en verloor van NAC Breda: 1-2.

WhatsApp Image 2026-09-19 at 16.04.36

Vrachtwagen uit Spanje klemgereden en doorzocht door politie in Doetinchem

Een vrachtwagen uit Spanje is donderdag klemgereden door de politie in Doetinchem. Het voertuig is later doorzocht. Wat de aanleiding van de actie was is niet nog bekend, daar komt nog meer duidelijkheid over.

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.