gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Legotheek Eefde groeit uit haar jasje en breidt verder uit

48428faa86dfdbd77c698bb7cc2a1081.jpg

De eerste legotheek ter wereld en de grootste van Nederland is gevestigd in Eefde en telt inmiddels zo'n 3.000 volledige legosets en 300.000 losse legosteentjes. De legotheek werkt net zoals een reguliere bibliotheek ook werkt, maar dan met het befaamde Deense speelgoed.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Je sluit een lidmaatschap af, daar betaal je dan een x-bedrag per jaar voor. Daarnaast betaal je bij ons nog een kleine vergoeding voor de sets die je leent”, zegt Margaretha van de werfhorst, vrijwilliger en hèt gezicht van de legotheek. “Dat begint bij dertig cent per week tot twaalf euro per week, maar dat is afhankelijk van welke set je leent.” Sets die dertig cent per week kosten kunnen in een paar uur in elkaar gezet worden, terwijl je met de duurdere een paar weken zoet kan zijn.

De legotheek in Eefde viert dit jaar haar tienjarig jubileum en is flink aan het uitbreiden. Vrijwilliger Margaretha ziet het aantal leden nog steeds toenemen. “Op dit moment staat de teller volgens mij op 1937. Omdat wij vrij snel groeien en veel sets hebben, hebben we er een verdieping bij gezet om meer LEGO te kunnen plaatsen in de toekomst”, aldus Van de werfhorst. “Het is echt een succes. We bestaan dit jaar tien jaar, dus dat zegt al genoeg.

In 2015 begonnen de broers Jeroen en Frans Snijders Blok de legotheek omdat zij zelf veel lego op zolder hadden liggen. Volgens vrijwilliger Van de werfhorst is dit iets wat bij veel mensen voorkomt. “Als kind kreeg je een LEGO-set en dat maakte je dan en stond het vervolgens te verstoffen. Dat is tegenwoordig nog steeds zo”, aldus Van de werfhorst. “Daarom is dit zo'n ideaal systeem. Je leent een set bij ons, je bouwt hem één keer. Je breekt hem eraf en je kunt de volgende set bouwen.”

Een team van dertig vrijwilligers zorgen ervoor dat iemand na uren lang bouwen toch niet dat ene steentje mist. “Zij checken dan doormiddel van een lijst of alle onderdelen van een bepaalde set aanwezig zijn”, zegt Van de werfhorst. Volgens haar zal lego altijd populair blijven, mede doordat het zo'n simpel concept is. “Het is ook heel educatief. Voor kinderen is het kleur herkennen, een bouwtekening lezen en een beetje fantasie gebruiken.”


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.