gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lammetjeszesling geboren in Gelselaar

d16cba139d26119a61e51f2dd47617fa

In de stal van de familie Riethorst in Gelselaar is zondagavond een lammetjeszesling geboren. Dat is bijzonder, want normaal krijgt een schaap gemiddeld maar drie lammetjes per keer.

Redactie REGIO8 |
"We hebben wel eens meegemaakt dat er zes lammetjes tegelijk zijn geboren, maar niet bij één moeder", vertelt Anita Riethorst. "Mijn man en oudste zoon waren zondagavond bij de bevalling. Er waren al vijf lammetjes zonder hulp ter wereld gekomen. Bij het laatste lammetje moest mijn man het vliesje nog van de kop aftrekken." Vannacht is helaas één van de zesling overleden. "Dat is de natuur en kan gebeuren", aldus Riethorst. "We hebben nu drie lammetjes bij de moeder weggehaald. Die krijgen kunstmelk via een lammerenbar. Daaraan hangen spenen waardoor ze gevoed worden. De andere twee lammetjes laten we bij de moeder."

De familie Riethorst heeft een schapenbedrijf in het buitengebied van Gelselaar. Riethorst verwacht de komende tijd nog meer lammetjes. "Er gaan nog zeker dertig tot veertig schapen bevallen. Het is moeilijk te zeggen hoeveel lammetjes ze krijgen. Wij zitten normaal rond een gemiddelde van 2,7. Dit zou betekenen dat er nog zeker meer dan honderd lammetjes de komende tijd geboren zullen worden."

Foto: Anita Riethorst

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.