gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kritiek na heropenen van Drieheuvelenweg

acadfc399cf3a6ed0514084d03158306.jpg

Na twee maanden omrijden kunnen weggebruikers weer over de Drieheuvelenweg tussen Zeddam en 's-Heerenberg rijden. Hoewel mensen kritisch zijn over het nieuwe wegdek, denkt wethouder Oscar van Leeuwen van Montferland dat het bijdraagt aan het wegleiden van het verkeer uit de kern van het stadje.

Serena Speet |

"Soms denken mensen: 'is dit aangelegd door een dronken wegbelijner?'", aldus Van Leeuwen, die de slingerende lijn langs de vernieuwde weg kan verantwoorden. "Dat is bewust gedaan zodat je geen lange rechtstanden hebt." Door de weg te laten slingeren zorg je er volgens de wethouder voor dat de snelheid omlaag gaat. De maximale snelheid op de vernieuwde weg is van tachtig teruggebracht naar zestig kilometer per uur. Toch zetten mensen in de Facebookgroep 'je bent 's-Heerenbergenaar als' vraagtekens bij de nieuwe inrichting. "Het doel is om de snelheid omlaag te brengen", aldus de wethouder. "En dat is volgens ons prima gelukt."

Het afronden van de Drieheuvelenweg is onderdeel van het verkeerscirculatieplan 's-Heerenberg. Voor dit plan kan worden afgerond moet er nog het nodige gebeuren. Zo ligt er een plan om het viaduct aan de Oude Doetinchemseweg te veranderen in een gelijkvloerse kruising en moet het stuk Drieheuvelenweg waar nu dertig kilometer per uur wordt gereden, door middel van buurtparticipatie, onder handen worden genomen. "Verder ligt er een plan om de Oude Doetinchemseweg te veranderen in een fietsstraat", vertelt Van Leeuwen. "Dat is namelijk een belangrijke weg op de fietsroute van 's-Heerenberg naar Doetinchem."

Positieve gevolgen
Met het heropenen van de Drieheuvelenweg is fase 1 van het plan afgerond, onder deze fase viel ook het aanleggen van de provinciale rondweg de Burgemeester van Breemenweg. Wethouder Van Leeuwen verwacht dat fase 1 niet alleen voor 's-Heerenberg positieve gevolgen heeft: "Het heeft ook effect op het doorgaande verkeer door Zeddam en Kilder." Naast dat die effecten positief zijn voor de leefbaarheid in die kernen is het volgens Van Leeuwen ook positief voor de natuur: "We denken dat we daar hele mooie stappen mee hebben gezet."

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.