gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koppelbed voor Slingeland door Swim to Fight

2d542adb996da4bf34c6ef7c985b01db

Swim to Fight Cancer Achterhoek heeft met de acties van de afgelopen anderhalf jaar meer dan 100.000 euro aan donaties opgehaald. De organisatie gaat in samenwerking met het Slingeland Ziekenhuis zorgen dat een gedeelte van de opbrengst gaat naar de realisatie van een koppelbed voor het ziekenhuis in Doetinchem.

Redactie REGIO8 |
"We zijn waanzinnig trots en blij", vertelt Margot Verhagen van de organisatie. "We hebben een gat in de lucht gesprongen." Bij de Swim to Fight Nieuwjaarsduik op 1 januari 2020 is het startschot gegeven voor alle activiteiten die de afgelopen anderhalf jaar plaatsvonden. "Er zijn al veel kleine acties die heel sympathiek en schattig zijn", zegt Verhagen. "De allergrootste actie die we hebben opgezet, in samenwerking met De Graafschap, was de ‘Smoel op de stoel’." De organisatie is blij met het tot nu toe opgehaalde bedrag, maar het einde is nog niet inzicht: "Laten we in ieder geval proberen om de twee ton te halen met z’n allen, maar het liefst nog veel en veel meer." Dat moet onder meer gebeuren tijdens Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat dit jaar op 12 september plaatsvindt bij recreatieplas Stroombroek in Braamt.

Dit jaar is door de overkoepelende organisatie van Swim to Fight gekozen om een klein gedeelte van de donatiegelden in lokale ziekenhuizen te investeren. "De ziekenhuizen mogen daar zelf een doel voor aanbieden en dan wordt er samen gekeken of dat goed en verantwoord kan", aldus Verhagen. "Het Slingeland heeft een supergaaf doel aangedragen, namelijk een koppelbed." Deze uitvinding geeft terminale patiënten de kans in slaap te vallen naast hun geliefden. "Je moet ook denken aan ouders met kindjes", zegt Verhagen. "Hoe fijn is het dat je je zieke kind in je armen kan laten slapen?"

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.