gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koppelbed voor Slingeland door Swim to Fight

2d542adb996da4bf34c6ef7c985b01db.jpg

Swim to Fight Cancer Achterhoek heeft met de acties van de afgelopen anderhalf jaar meer dan 100.000 euro aan donaties opgehaald. De organisatie gaat in samenwerking met het Slingeland Ziekenhuis zorgen dat een gedeelte van de opbrengst gaat naar de realisatie van een koppelbed voor het ziekenhuis in Doetinchem.

Redactie REGIO8 |
"We zijn waanzinnig trots en blij", vertelt Margot Verhagen van de organisatie. "We hebben een gat in de lucht gesprongen." Bij de Swim to Fight Nieuwjaarsduik op 1 januari 2020 is het startschot gegeven voor alle activiteiten die de afgelopen anderhalf jaar plaatsvonden. "Er zijn al veel kleine acties die heel sympathiek en schattig zijn", zegt Verhagen. "De allergrootste actie die we hebben opgezet, in samenwerking met De Graafschap, was de ‘Smoel op de stoel’." De organisatie is blij met het tot nu toe opgehaalde bedrag, maar het einde is nog niet inzicht: "Laten we in ieder geval proberen om de twee ton te halen met z’n allen, maar het liefst nog veel en veel meer." Dat moet onder meer gebeuren tijdens Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat dit jaar op 12 september plaatsvindt bij recreatieplas Stroombroek in Braamt.

Dit jaar is door de overkoepelende organisatie van Swim to Fight gekozen om een klein gedeelte van de donatiegelden in lokale ziekenhuizen te investeren. "De ziekenhuizen mogen daar zelf een doel voor aanbieden en dan wordt er samen gekeken of dat goed en verantwoord kan", aldus Verhagen. "Het Slingeland heeft een supergaaf doel aangedragen, namelijk een koppelbed." Deze uitvinding geeft terminale patiënten de kans in slaap te vallen naast hun geliefden. "Je moet ook denken aan ouders met kindjes", zegt Verhagen. "Hoe fijn is het dat je je zieke kind in je armen kan laten slapen?"

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.