gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koninklijk schip legt aan in haven Doesburg

e51e01f989f79d715bd0855250027296.jpg
Redactie REGIO8 |

“Doesburg ligt in de lijn die we nu varen”, zegt gezagvoerder Aad van de Ent. “Van Tiel via Doesburg en Deventer naar Hattem, Kampen en dan verder naar Den Helder.” Niet alleen voor de vrijwillige schippers op de boot, maar ook voor Doesburg is het een bijzonder bezoek. “Ik ben supertrots dat ze hier in Doesburg een stop maken”, zegt wethouder Ellen Mulder. “Kijk naar het schip, het is een plaatje om het hier te hebben liggen, dus ik ben er heel erg blij mee.”

De kaartjes waren al snel uitverkocht en tientallen geïnteresseerden uit Doesburg en omstreken stapten donderdag aan boort van Piet Hein voor een rondvaart. “Ik kreeg de gelegenheid dus ik dacht ik ga het gewoon doen”, aldus Ger van Asselt. “Het is heel bijzonder dat je op zo’n schip mee kan varen.” De uitmuntende kaartverkoop is voor het enthousiaste personeel een cadeautje. “Dat vind ik heel leuk”, zegt Van de Ent. “Dat zijn vaak oudere mensen die nog een beetje de geschiedenis kennen van Koningin Juliana en Prins Bernhard.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.