gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

d08d35d2f0a3a358d8ed2ce97d2bb6b6

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend voor een Kleinschalige Opvang (KSO) in Eibergen. Deze overeenkomst geldt voor een periode van tien jaar en biedt ruimte aan honderd asielzoekers, waaronder vijftig alleenstaande minderjarige vreemdelingen en vijftig reguliere asielzoekers.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op
Het college van burgemeester en wethouders is verantwoordelijk voor het aangaan van de overeenkomsten en stemde op 14 februari 2024 in met het plan van het COA voor de opvang. Na een locatiekeuzeonderzoek is een gemeentelijke plek aan de oude N18 gekozen, tussen de Winterswijkseweg en de Groenloseweg. Deze locatie voldoet aan de kaders van de gemeente. 

Het COA kreeg in februari 2024 akkoord van de gemeente om de opvanglocatie te bouwen. De gemeente gaf toen aan het samen met buurtbewoners te willen doen: "We willen het vanaf nul opbouwen, dus we betrekken de bevolking erbij", vertelde de burgemeester van Berkelland Joost van Oostrum vorig jaar. Op die manier hoopt de gemeente draagvlak te verdienen.

De gemeente en COA hebben daarnaast extra afspraken gemaakt om de veiligheid en leefbaarheid in de omgeving te waarborgen. Dit begint met een risicoanalyse, gevolgd door duidelijke regels en beheermaatregelen. Deze regels en maatregelen worden in de gaten gehouden door onder meer politie en buurtbewoners.

Voor de opvanglocatie ontvangt de gemeente een financiële bijdrage van het Rijk, gebaseerd op het aantal opvangplekken en asielzoekers.

Deze video maakten wij vorig jaar over dit onderwerp:

Lees ook

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer die op politieagent inreed tijdens Koningsdag blijft vastzitten

Een 35-jarige man uit Doetinchem die op Koningsdag in Apeldoorn met vol gas zou zijn ingereden op een politieagent, komt voorlopig niet op vrije voeten. Dat heeft de rechtbank in Zutphen beslist.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 22.11.36

Brand in park in Gaanderen mogelijk aangestoken: politie start onderzoek

Bij park De Doorbraak in Gaanderen is maandagavond brand uitgebroken in de berm, ter hoogte van de speeltuin. Daarbij is ongeveer honderd vierkante meter aan natuur verloren gegaan. De politie is een onderzoek gestart.