gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kleine Jan uit Zeddam is grote statiegeldspeler voor Serious Request

34c9cb75915586adbfafbab6441e1b94

De tienjarige Jan Teeuwsen uit Zeddam is bijna dagelijks bezig het inzamelen van statiegeld. Het geld dat hij daarmee verdient belandt niet in zijn eigen spaarpot, maar gaat naar de Serious Request-actie van 3FM. Zijn actie leverde zelfs al landelijke aandacht op van de radiozender.

Nick Hermsen |
“Ik vind het heel erg leuk om te doen en help er ook nog mensen met ALS mee”, zegt Jan. Zakken vol lege flessen en blikjes heeft hij al verzameld. Bij de buren, de kartbaan van zijn opa of bedrijven, overal haalt Jan het statiegeld vandaan. Die zakken worden in de schuur bij zijn ouders opgeslagen, om vervolgens op bepaalde momenten naar de supermarkt gebracht te worden. Omdat er ook flessen worden ingeleverd van Duitse supermarkten, rijdt hij ook regelmatig met zijn ouders naar de andere kant van de grens.

Hoewel de actie loopt tot kerstavond, heeft Jan het streefbedrag al bijna binnen: “Ik wilde eerst duizend euro ophalen, maar we gaan gewoon door. Nu wil ik wel het dubbele hebben.” Het is overigens niet het eerste jaar dat hij geld inzamelt voor Serious Request, voorgaande edities bakte hij al oliebollen voor het goede doel. “Dat ga ik er dit jaar ook nog bij doen, zodat we zoveel mogelijk geld op kunnen halen. Er is nu namelijk geen medicijn voor die spierziekte, dat vind ik heel erg”, zegt de jonge weldoener.

Foto: REGIO8

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.