gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kitesurfer uit Ulft leeft droom door wereldrecord en podiumplek

fa68f81245d49fc437ab35489cf80b86.jpg

De droom van de familie Overbeek uit Ulft om te kunnen leven van het kitesurfen is uitgekomen. Zoon Jamie Overbeek pakte bij de grootste kitesurfwedstrijd ter wereld, de Red Bull King of the Air, een tweede plek en zette deze maand met meer dan 35 meter de hoogste sprong ooit neer, waarmee de zeventienjarige Achterhoeker nu wereldrecordhouder is.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Ik ben op beide prestaties heel erg trots”, zegt een glunderende Overbeek. Het wereldhoogterecord zette hij eerder deze maand neer op het IJsselmeer, nabij Workum. Hij sprong 35,3 meter hoog boven de golfen, een halve meter hoger dan het oude wereldrecord. “Geweldig”, vindt Overbeek, die zelf denkt dat hij in de toekomst richting de veertig meter hoogte kan springen. Het is een volgende topprestatie, nadat hij zichzelf in november tijdens de King of the Air-wedstrijd in Zuid-Afrika internationaal op de kaart zette: “In een grote wedstrijd met alle beste kiters van de wereld tweede worden is geweldig, maar een wereldrecord qua hoogte ook. Eigenlijk kan ik niet kiezen.”

Maar met name door die tweede plek zijn allerlei deuren opengegaan. Door de prestatie hoeft Overbeek zich geen zorgen meer te maken over kwalificatiewedstrijden én over geld. “Je moet heel veel reizen voor de sport, maar die kosten worden nu door sponsoren gedekt”, aldus vader Peter Overbeek. ”Voor Jamie is de weg geopend om echt zijn professionele carrière op te pakken.” Jamie is zeventien jaar oud, maar hoeft vanwege zijn topsportprestaties niet meer naar school. Daarom kan hij zich volledig richten op een bestaan als kitesurfer. “We hebben er jarenlang naartoe gewerkt en nu behaal je waar je voor hebt getraind”, zegt de jonge wereldrecordhouder. “Dat is gewoon geweldig.”

Olympische Spelen
In 2024 is het kitesurfen als hydrofoil racen in Parijs voor het eerst een Olympische sport. De bond heeft Overbeek gevraagd, maar omdat het daar puur om snelheid gaat, maakte de Ulftenaar een andere keuze. “Ik heb dat toen afgewezen”, zegt Jamie. “Het enige wat ik wil in elke discipline is hoog springen. Alles met veel hoogte en dikke trucjes, dat ligt mij meer.” Volgens vader Overbeek ligt daar ook voldoende uitdaging: “Hij kan podiumplekken halen bij een aantal hele grote competities. En qua hoogte, zeg maar, wat is de limiet? Als er iemand dat record wil verbeteren, dan is hij dat zelf.”

Rustig over straat
Jarenlang reed en vloog vader Peter met zoon Jamie en zijn broertje Sean over de wereld heen om mee te doen aan wedstrijden. Nu lijkt de droom werkelijkheid geworden, maar in Ulft kan hij nog gewoon over straat. Want kitesurfen is geen grote sport in het dorp waar een kabbelende Oude IJssel het enige water is. “Ik merk wel dat steeds meer mensen het herkennen en dat ik wat meer reacties krijg uit de Achterhoek”, zegt Jamie. “Ik word niet perse heel vaak herkend, maar het begint wel wat meer te groeien.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

DeAchterhoek10.png

Gemeenten en bedrijven bundelen krachten onder merk ‘De Achterhoek’

Doormiddel van een gloednieuwe samenwerking tussen Achterhoekse gemeenten en het bedrijfsleven is maandagavond het merk 'De Achterhoek' in de DRU Industriepark gepresenteerd. Met de slogan 'Hier doen we gewoon' hopen de betrokken partijen een gezamenlijke visie uit te dragen naar de rest van het land.

Gorssel, gemeente Lochem.jpg

Verkeerssituatie Gorssel voorbereid op toekomst: groot dertig kilometergebied

De gemeente Lochem wil van vrijwel heel Gorssel een groot dertig kilometergebied maken. Dat staat in het nieuwe plan voor de verkeerscirculatie in het dorp. Met de maatregel wil de gemeente het dorp veiliger en leefbaarder maken, vooral nu er grote ontwikkelingen op de planning staan.

WhatsApp Image 2026-05-18 at 16.41.40.jpeg

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Aalten

Bij een ernstig ongeval op de kruising van de Hamelandroute en Hoeninkdijk in Aalten is maandagmiddag een fietser gewond geraakt. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse.

WoningbouwprojectLochem OmroepGLD.jpg

Honderden woningen gepland in Lochem-Oost+, inwoners blijven kritisch

De gemeente Lochem wil de komende jaren fors uitbreiden met woningbouw aan de oostkant van de stad. Lochem heeft flinke ambities als het gaat om woningbouw: tot 2030 wil de gemeente 1300 woningen bouwen, verspreid over de verschillende dorpen in de gemeente.

BoumansWerger.jpg

Burgemeester Boumans naar spoedoverleg, burgemeester Werger zit Achterhoek Raad voor

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem heeft zich afgemeld voor de vergadering van de Achterhoek Raad en de lancering van het merk Achterhoek maandagavond. Hij reist af naar Den Haag voor een spoedoverleg met het kabinet over de onrust rond asielopvang. Burgemeester Laura Werger van Oude IJsselstreek neemt de honneurs waar bij de DRU in Ulft

PaviljoenDeStrang0.png

Paviljoen de Strang in Ulft opent deuren: ‘Bijna handdoek in de ring gegooid’

Het had niet veel gescheeld of Paviljoen de Strang in Ulft zou er helemaal niet komen, nu draait de horecagelegenheid die ook dagbesteding is volop. "Wat ooit begon als een idee tijdens een praatje bij de schutterij, is nu uitgegroeid tot wat het nu is", zegt bestuurslid en één van de kartrekkers Theo Hendriksen.