gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jamie en Sean stijgen tot grote hoogte

c825addd6d8d5a98590886d4385d88e2.jpg

Kitesurfer Jamie Overbeek verbrak met een sprong van meer dan dertig meter hoog eind oktober hoog het Nederlands record binnen zijn sport. De 14-jarige Ulftenaar behoort nu al tot de wereldtop, terwijl zijn 16-jarige broer Sean in het kielzog ook tot grote hoogte hoopt te komen.

Tijmen Gerritsen |
“Je ziet dan allemaal kites om je heen hangen en dan hang je er gewoon zeven meter boven, vertelt Jamie Overbeek over zijn prestatie. “Dat is wel erg gaaf. Ik ben een van de weinigen onder de achttien jaar die dat op die manier kan, dat is heel erg mooi.” Het record kwam niet uit de lucht vallen. De gebroeders Overbeek rijden al jaren regelmatig met hun ouders op en neer naar vaste trainingsplek Workum in Friesland. De twee genieten van het gevoel dat de sport ze geeft. “Het geeft je vrijheid als je in de lucht hangt, je kan alles even vergeten en het is gewoon een gevoel van meditatie, vertelt Sean Overbeek. Het jarenlange oefenen levert resultaat op. Op basis van een video werd Jamie eerder dit jaar uitgenodigd voor de Cold Hawaii Games.

In Denemarken voer Jamie zich met een vierde plaats flink in de kijker. “Iedereen had het na de wedstrijd over mijn broertje, dus hij heeft het daar heel goed gedaan, vindt zijn twee jaar oudere broer. “Het was een hele mooie ervaring voor ons.” Jamie is zelfs gevraagd voor het Olympisch team richting de Spelen van 2024, maar de Ulftenaar wees de uitnodiging af omdat het niet op hoge sprongen en het uitvoeren van trucs aankwam. “Dat gaat vooral om snelheid en daar ligt niet echt mijn passie”, zo verklaart Jamie zijn keuze. Ik wil juist alles zo hoog mogelijk doen, en niet alleen maar snelheid, daar vind ik niet zoveel aan.”

Leven van de sport

In de toekomst willen Jamie en Sean kunnen leven van hun sport. Grote droom voor beiden is daarbij deelname aan de Red Bull King of the Air wedstrijd in Zuid-Afrika waar ze inmiddels een zogenaamde entry-video voor hebben opgestuurd. “Dan ben ik de tweede onder de achttien jaar die daar ooit aan mee kan doen. Dat is wel echt een droom van me, als ik daar dit jaar niet aan mee kan doen, dan moet het volgend jaar maar", besluit de ambitieuze Jamie Overbeek.

Foto: REGIO8

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.