gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jamie en Sean stijgen tot grote hoogte

c825addd6d8d5a98590886d4385d88e2.jpg

Kitesurfer Jamie Overbeek verbrak met een sprong van meer dan dertig meter hoog eind oktober hoog het Nederlands record binnen zijn sport. De 14-jarige Ulftenaar behoort nu al tot de wereldtop, terwijl zijn 16-jarige broer Sean in het kielzog ook tot grote hoogte hoopt te komen.

Tijmen Gerritsen |
“Je ziet dan allemaal kites om je heen hangen en dan hang je er gewoon zeven meter boven, vertelt Jamie Overbeek over zijn prestatie. “Dat is wel erg gaaf. Ik ben een van de weinigen onder de achttien jaar die dat op die manier kan, dat is heel erg mooi.” Het record kwam niet uit de lucht vallen. De gebroeders Overbeek rijden al jaren regelmatig met hun ouders op en neer naar vaste trainingsplek Workum in Friesland. De twee genieten van het gevoel dat de sport ze geeft. “Het geeft je vrijheid als je in de lucht hangt, je kan alles even vergeten en het is gewoon een gevoel van meditatie, vertelt Sean Overbeek. Het jarenlange oefenen levert resultaat op. Op basis van een video werd Jamie eerder dit jaar uitgenodigd voor de Cold Hawaii Games.

In Denemarken voer Jamie zich met een vierde plaats flink in de kijker. “Iedereen had het na de wedstrijd over mijn broertje, dus hij heeft het daar heel goed gedaan, vindt zijn twee jaar oudere broer. “Het was een hele mooie ervaring voor ons.” Jamie is zelfs gevraagd voor het Olympisch team richting de Spelen van 2024, maar de Ulftenaar wees de uitnodiging af omdat het niet op hoge sprongen en het uitvoeren van trucs aankwam. “Dat gaat vooral om snelheid en daar ligt niet echt mijn passie”, zo verklaart Jamie zijn keuze. Ik wil juist alles zo hoog mogelijk doen, en niet alleen maar snelheid, daar vind ik niet zoveel aan.”

Leven van de sport

In de toekomst willen Jamie en Sean kunnen leven van hun sport. Grote droom voor beiden is daarbij deelname aan de Red Bull King of the Air wedstrijd in Zuid-Afrika waar ze inmiddels een zogenaamde entry-video voor hebben opgestuurd. “Dan ben ik de tweede onder de achttien jaar die daar ooit aan mee kan doen. Dat is wel echt een droom van me, als ik daar dit jaar niet aan mee kan doen, dan moet het volgend jaar maar", besluit de ambitieuze Jamie Overbeek.

Foto: REGIO8

Lees ook

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.