gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Keuzestress op middenveld De Graafschap richting duel met FC Eindhoven

1f2467bb6fd97dfbd4a9373e7ee09757.jpg

De Graafschap ontvangt zondag in eigen huis de huidige nummer zestien van de eerste divisie: FC Eindhoven. Ondanks een goede wedstrijd wisten de Doetinchemmers afgelopen dinsdag niet te winnen van koploper ADO Den Haag. De taak is om zondag voor eigen publiek drie punten te pakken.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Het is natuurlijk weer een ander kaliber”, aldus trainer Marinus Dijkhuizen. “Misschien dat mensen nou denken: ‘Dat doen ze wel eventjes’, dus dan is er al een ander verwachtingspatroon, en dat heb ik vanochtend al geprobeerd de kop in te drukken in de groep.” Ondanks de lage klassering van FC Eindhoven verwacht Dijkhuizen een stugge ploeg onder leiding van Jan Poortvliet: “Ze hebben tegen Cambuur gelijkgespeeld (3-3) en bij Jong Ajax gewonnen (1-3), dus ja, een geduchte tegenstander.”

Dijkhuizen kan niet over Teun Gijselhart beschikken. De middenvelder, die tegen ADO sterk speelde, is geschorst. Wie zijn vervanger wordt, beslist de trainer zaterdag tijdens de afsluitende training: of Milan Smits of Fedde de Jong begint. “Het is een luxe, want ik heb daar inderdaad best wel wat opties. Ook Tim (Braem, red.) kan er spelen. Het is de positie die het best bezet is.”

Ook weet de oefenmeester nog niet of de kersverse vader Arjen van der Heide terugkeert in de basis, of dat hij Jevon Simons laat staan. Verder is Thomas Kok op de weg terug en heeft de vice-aanvoerder deze week weer gedeeltelijk meegetraind met de ploeg.

Eerste winterse versterking
Dinsdag werd bekend dat De Graafschap na de winterstop de beschikking heeft over Chahid El Allachi. De buitenspeler komt over van FC Den Bosch. Of Dijkhuizen nog meer versterkingen op zijn wensenlijstje heeft? “Ik weet niet of wij veel willen gaan halen. Iedereen heeft nu perspectief om te spelen en dat vind ik altijd wel belangrijk voor spelers.”

Mees Rijks
Wel laat Dijkhuizen weten dat de bezetting centraal achterin te dun is. Ook is de kans sterk aanwezig dat er een nieuwe spits gezocht gaat worden in de winterstop. Huurling Mees Rijks is op proef in Italië bij Brescia en in Doetinchem teruggezet naar de O21: “We weten niet wat er met hem gaat gebeuren in de winterstop.”

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Bultman, Symons; Smits/De Jong, Niemeijer, Meerstadt; Van der Heide/Simons, Boersma, El Kadiri.

Lees meer over:

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.