gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kauwen vergezellen steenuilen in Winterswijk

1c0822dd6358c1a0c9da54c27e7deb1a

In het nieuwe seizoen van Beleef de Lente krijgen de steenuilen op een erf in Winterswijk door de plaatsing van een nestkast mogelijk gezelschap van kauwen. Na de start trekt het onlineplatform van de Vogelbescherming de afgelopen jaren meer dan een miljoen vogelliefhebbers naar de webcambeelden.

Redactie REGIO8 |

“Toen het begon was het een avontuur en wist je niet waar het naartoe ging”, zegt natuurfilmer Luc Enting, die vanaf het begin in 2007 betrokken is bij Beleef de Lente. “De eerste twee jaar waren we best tevreden, maar gaandeweg werd het steeds meer.” Inmiddels weten jaarlijks meer dan een miljoen unieke bezoekers de webcambeelden te vinden. Waar de steenuilen al jaren te bewonderen zijn in Winterswijk, is donderdag ook een nestkast voor kauwen geïnstalleerd. “Het zijn hele slimme en sociale beesten”, zegt weblogger Ronald van Harxen. “Het is heel boeiend om naar hun gedrag te kijken.”

Hoewel de nestkast is geplaatst, is het nog niet zeker dat de kauwen daadwerkelijk hun thuis vinden. “Het zijn dieren, dus we kunnen niks dwingen”, weet Van Harxen. “Maar we weten wel dat kauwtjes behoefte hebben aan holen. We verwachten dat, als de rust hier weergekeerd is, dat ze nieuwsgierig zijn en komen kijken. Als de kast dan bevalt, gaan ze hem gebruiken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.