gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

Stadstheater Bocholt

Het stadstheater in Bocholt

Stadt Bocholt

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

650 theaterstoelen, daterend uit de jaren zeventig van de vorige eeuw, zouden in het kader van een grootscheepse renovatie worden gerestaureerd en opnieuw gestoffeerd. De opdracht werd gegund aan een gespecialiseerd bedrijf uit de regio Hannover na een reguliere aanbestedingsprocedure in de hele EU. Dit meldt de gemeente op haar website.

“Het bedrijf had alle vereiste documentatie vooraf aangeleverd, de aanbesteding gewonnen en was aanvankelijk volgens afspraak met de werkzaamheden begonnen. De metalen frames werden opnieuw gecoat en het stadsbestuur kon fysieke monsters van de nieuwe stoelbekleding inspecteren. Zoals gebruikelijk bij aanbestedingsprocedures werd de voortgang van de werkzaamheden ook gedocumenteerd. Tot de plotselinge communicatiestoring waren er geen aanwijzingen voor oneerlijk gedrag van de aannemer.”

Het laatste directe contact met het bedrijf vond plaats in het voorjaar van vorig jaar, aldus de gemeente. “Daarna hebben wij alle contractueel en wettelijk vereiste stappen ondernomen om het bedrijf te dwingen zijn de verplichtingen na te komen die het officieel was aangegaan. 

“Als overheidsinstantie is de gemeente gebonden aan formele tussenstappen, vandaar dat er in eerste instantie verschillende schriftelijke herinneringen zijn uitgegaan en deadlines gesteld. Omdat deze pogingen niet succesvol bleken en het vermoeden van een misdrijf gegrond was, is er uiteindelijk een strafrechtelijke klacht ingediend bij het verantwoordelijke openbaar ministerie in Hildesheim om de financiële belangen van de gemeente te beschermen.”

Er bestaat geen standaardverzekering voor gemeenten tegen vermoedelijke verduistering door een contractpartner; in dergelijke gevallen gelden de algemene bedrijfs- en persoonlijke risico’s. Maar Bocholt laat het er niet bij zitten.

Het gevolg van de onverwachte ontwikkelingen is dat het theater nu niet over stoelen beschikt. De datum van oplevering van het gerenoveerde gebouw nadert. De gemeente is van plan dan maar vervangende stoelen aan te schaven. Hoeveel dat gaat kosten, is nog niet bekend.

 

Dit bericht is totstandgekomen in samenwerking met Achterhoek Nieuws

Lees ook

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.