gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kapel als vervanger van de kerk in Braamt

a17e8d985d0d9cfd3a93c9695b545fcf.jpg

Montferland steunt de aanleg van een kapel met nutsvoorzieningen op het dorpsplein in Braamt. De kleine gebedsruimte moet de kerk vervangen, waar een zevental woningen in wordt gerealiseerd als onderdeel van het dorpsplan.

Redactie REGIO8 |
“Vanuit het dorp was er altijd een wens dat er een kapel zou blijven”, zegt Harm Hunting, namens de Dorpsraad Braamt betrokken bij de plannen. “Om aan die wensen tegemoet te komen hebben wij een aanvraag gedaan bij de gemeente.” De kapel moet naast de geloofsfunctie dienst doen als nutsvoorziening. In het gebouwtje komt een meterkast en een watermeter. “Daar kunnen we dan water en stroom uithalen bij evenementen op het nieuwe dorsplein”, zegt Hunting.

Bij de realisatie van de kapel wordt materiaal uit de huidige kerk gebruikt. Dan gaat het onder meer om de glas-in-loodramen en beelden. Naast ouderen in het dorp denkt Hunting dat het behoud van de kapel belangrijk is voor wandelaars: “Er zijn veel mensen die het Pieterpad belopen en die een kaarsje willen branden of een gebed willen doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.