gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge feestvierder weer naar discotheek

3c2c5b96e3a7ef9a3111af842bbe56d9.jpg

De afgelopen maanden was het feesten voor jongeren lastig door de geldende coronabeperkingen in het nachtleven. Voor de vriendengroep van Wiebe, Luca en Gijs uit Lintelo bood hun keet uitkomst, maar afgelopen weekend konden ze weer naar discotheek de Radstake in Varsseveld.

Jasper Hazelaar |
In Hok Heisterkamp was het tijdens de coronatijd allesbehalve rustig. "We hebben hier een hoop tijd samen doorgebracht. Als we nergens heen konden, konden we hier zitten en dat was de afgelopen twee jaar wel het geval", zegt Luca zuchtend tegenover Omroep Gelderland. "Het was vrij kaal", concludeert ook Gijs. Toch hebben ze zich allesbehalve verveeld. Op zaterdagavond kwamen de vrienden standaard bij elkaar, ook in coronatijd. Aan het begin was dat gewoon rot, vonden ze. "Je kon nergens meer heen, dan ging je maar hier zitten”, geeft een van de keetbezoekers aan. “Dat was wel gezellig, maar normaal zit je hier even en dan ga je nog ergens heen. Dat dat niet kon was even wennen aan het begin."

Toch vermaakt de vriendengroep, allemaal rond de twintig jaar, zich uiteindelijk prima. "Er zijn ook andere keten hier in de buurt en dan gaan we dan wel eens langs. Dan vermaak je je ook wel weer." Luca ontmoet bij zo'n bezoekje zelfs zijn huidige vriendin: "Bij een ander hok!” Ze realiseren zich dat het wel een luxe is, zo'n keet. "Als je in de stad woont, dan heb je het wel zwaar gehad. Hier kunnen we gewoon altijd rustig gaan zitten, je drinkt wat biertjes, vuurtje erbij. Als je maar geen honderd man uitnodigt, dan kan dat ook wel vind ik."

‘Aanslag op de rekening’
Net als voor het coronatijdperk ging de vriendengroep zaterdag weer met zo'n vijftien man naar de Radstake. "Heel leuk dat het weer kan." In de keet worden eerst wat biertjes gedronken, waarna de groep op de fiets springt naar de discotheek in Varsseveld. "Het zal wel even wennen zijn. En het wordt ook een aanslag op de rekening", zegt Wiebe met een lach op zijn gezicht.

Vrijgezellen
Vooral de vrijgezellen hebben wel weer zin om nieuwe mensen te ontmoeten. "Er gaat wel wat gebeuren vanavond", zegt één van de heren lachend. De groep hoopt dat het nu ook definitief weer terug gaat naar 'normaal'. "We hebben het wel gemist, tentfeesten enzo, dat gaat altijd wel goed tekeer”, besluit een van de leden.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.