gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners van de Achterhoek moeten water blijven koken, waarschuwt Vitens

47c6f2895d266a760ccf0414bcbbdf6c.jpg

Inwoners van een deel van de Achterhoek moeten hun water nog altijd koken voor ze het drinken. De waarschuwing van drinkwaterbedrijf Vitens voor 25.000 huishoudens is verlengd tot zaterdag, maar mogelijk volgt er eerder nieuws.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Er zijn de afgelopen dagen goede stappen gezet om het kookadvies te beëindigen, maar nieuwe testresultaten moeten uitwijzen wanneer het advies daadwerkelijk beëindigd kan worden”, meldt Vitens woensdagavond. Het drinkwaterbedrijf wil uiterlijk zaterdag met een nieuwe update komen, of eerder als dat mogelijk is. Een ingebouwde UV-installatie moet zorgen dat de aangetroffen verontreiniging, met een melkzuurbacterie, wordt weggehaald. Het effect van de deze installatie wordt nog wel onderzocht.

Volgens Vitens worden er dagelijks op meerdere plekken tests uitgevoerd om de verontreiniging in het Achterhoekse kraanwatersysteem te vinden. “Op basis van deze testen kunnen we iedere keer delen van het systeem uitsluiten van ‘verdenking’ waardoor we steeds dichter bij de bron van de verontreiniging komen”, laat het drinkwaterbedrijf weten. “Dat moet zorgvuldig gebeuren en dat kost tijd.”

25.000 huishoudens
De waarschuwing voor het kraanwater geldt sinds vorige week dinsdag voor ongeveer 25.000 huishoudens in de Achterhoek, onder meer in de plaatsen Aalten, Dinxperlo, Gaanderen, Gendringen, Silvolde, Terborg, Ulft en Varsseveld. Mochten inwoners het water toch drinken zonder het te koken, kunnen er maag- of darmklachten ontstaan. Huisartsen in de regio zagen nog geen opvallende toename in het aantal klachten.

Lees ook

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.