Ulft, Netherlands

Inwoners Oude IJsselstreek vragen meeste verduurzamingssubsidie aan van Gelderland

Foto: REGIO8
Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek maken gretig gebruik van subsidies voor verduurzaming. Uit onderzoek van duurzaamheidsplatform Slimster blijkt dat zij in 2024 per 100 huishoudens gemiddeld ruim 6200 euro aan Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) hebben ontvangen. Hiermee staat de gemeente bovenaan in Gelderland.
Bart Sollman | 4 februari 2025 14:03 | Aangepast op 4 februari 2025 14:03
Wethouder Janine Kock is blij met deze koppositie: "Het is een mooie opsteker dat zoveel inwoners van onze gemeente de ISDE-subsidie hebben aangevraagd. Dit betekent dat zij actief bezig zijn met het verduurzamen van hun huis en het besparen van energie. Als gemeente moedigen we dit al jaren aan, want een verduurzaamd huis zorgt voor meer comfort en lagere kosten."

Vooral de aanschaf van warmtepompen bleek populair in Oude IJsselstreek. Daarnaast zijn er gemeentelijke subsidies beschikbaar voor woningisolatie, uitgevoerd door het Energieloket Achterhoek. Kock: "Inwoners met een inkomen onder modaal kunnen zelfs een hogere subsidie ontvangen, en de landelijke en gemeentelijke regelingen kunnen gecombineerd worden."

Volgens de gemeente is het succes mede te danken aan de inzet van de Inwonersadviseurs Verduurzaming. "Zij gaan actief op pad, bellen bij mensen aan en helpen hen met verduurzaming en het aanvragen van subsidies. Dat onze inwoners het zo goed doen, is mede aan hun inzet te danken", aldus Kock.

Lees ook

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

Vogelgriep in Rees: ophokplicht ingesteld, grensgemeenten alert

In het Duitse Rees, net over de grens bij Gendringen is vogelgriep vastgesteld. De Duitse autoriteit...

Bewoners sluiproute Beek willen met ‘langzaam-aan-actie’ oplossing afdwingen

Een groep bewoners van de Zuider Markweg en naastgelegen straten in Beek houden zaterdag een zelfben...

Gevonden busje blijkt gestolen van loonbedrijf uit Heelweg, dader laat fiets achter

Het busje dat in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant werd aangetroffen, blijkt een gestol...

Weerboer Gerrit verwacht een winderig weekend met kans op een druppel

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Na 32 jaar stopt Didammer Kok als wethouder in de Achterhoek: 'Het is mooi geweest'

Na 32 jaar als wethouder in Didam, Montferland en de afgelopen zestien jaar in Aalten, neemt Ted Kok...