gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Oude IJsselstreek vragen meeste verduurzamingssubsidie aan van Gelderland

4acd1351851755a0325f8d3ade24f4cf.jpg

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek maken gretig gebruik van subsidies voor verduurzaming. Uit onderzoek van duurzaamheidsplatform Slimster blijkt dat zij in 2024 per 100 huishoudens gemiddeld ruim 6200 euro aan Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) hebben ontvangen. Hiermee staat de gemeente bovenaan in Gelderland.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wethouder Janine Kock is blij met deze koppositie: "Het is een mooie opsteker dat zoveel inwoners van onze gemeente de ISDE-subsidie hebben aangevraagd. Dit betekent dat zij actief bezig zijn met het verduurzamen van hun huis en het besparen van energie. Als gemeente moedigen we dit al jaren aan, want een verduurzaamd huis zorgt voor meer comfort en lagere kosten."

Vooral de aanschaf van warmtepompen bleek populair in Oude IJsselstreek. Daarnaast zijn er gemeentelijke subsidies beschikbaar voor woningisolatie, uitgevoerd door het Energieloket Achterhoek. Kock: "Inwoners met een inkomen onder modaal kunnen zelfs een hogere subsidie ontvangen, en de landelijke en gemeentelijke regelingen kunnen gecombineerd worden."

Volgens de gemeente is het succes mede te danken aan de inzet van de Inwonersadviseurs Verduurzaming. "Zij gaan actief op pad, bellen bij mensen aan en helpen hen met verduurzaming en het aanvragen van subsidies. Dat onze inwoners het zo goed doen, is mede aan hun inzet te danken", aldus Kock.

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.