Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Oude IJsselstreek vragen meeste verduurzamingssubsidie aan van Gelderland

4acd1351851755a0325f8d3ade24f4cf.jpg

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek maken gretig gebruik van subsidies voor verduurzaming. Uit onderzoek van duurzaamheidsplatform Slimster blijkt dat zij in 2024 per 100 huishoudens gemiddeld ruim 6200 euro aan Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) hebben ontvangen. Hiermee staat de gemeente bovenaan in Gelderland.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wethouder Janine Kock is blij met deze koppositie: "Het is een mooie opsteker dat zoveel inwoners van onze gemeente de ISDE-subsidie hebben aangevraagd. Dit betekent dat zij actief bezig zijn met het verduurzamen van hun huis en het besparen van energie. Als gemeente moedigen we dit al jaren aan, want een verduurzaamd huis zorgt voor meer comfort en lagere kosten."

Vooral de aanschaf van warmtepompen bleek populair in Oude IJsselstreek. Daarnaast zijn er gemeentelijke subsidies beschikbaar voor woningisolatie, uitgevoerd door het Energieloket Achterhoek. Kock: "Inwoners met een inkomen onder modaal kunnen zelfs een hogere subsidie ontvangen, en de landelijke en gemeentelijke regelingen kunnen gecombineerd worden."

Volgens de gemeente is het succes mede te danken aan de inzet van de Inwonersadviseurs Verduurzaming. "Zij gaan actief op pad, bellen bij mensen aan en helpen hen met verduurzaming en het aanvragen van subsidies. Dat onze inwoners het zo goed doen, is mede aan hun inzet te danken", aldus Kock.

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.