gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Oude IJsselstreek vragen meeste verduurzamingssubsidie aan van Gelderland

4acd1351851755a0325f8d3ade24f4cf.jpg

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek maken gretig gebruik van subsidies voor verduurzaming. Uit onderzoek van duurzaamheidsplatform Slimster blijkt dat zij in 2024 per 100 huishoudens gemiddeld ruim 6200 euro aan Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) hebben ontvangen. Hiermee staat de gemeente bovenaan in Gelderland.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wethouder Janine Kock is blij met deze koppositie: "Het is een mooie opsteker dat zoveel inwoners van onze gemeente de ISDE-subsidie hebben aangevraagd. Dit betekent dat zij actief bezig zijn met het verduurzamen van hun huis en het besparen van energie. Als gemeente moedigen we dit al jaren aan, want een verduurzaamd huis zorgt voor meer comfort en lagere kosten."

Vooral de aanschaf van warmtepompen bleek populair in Oude IJsselstreek. Daarnaast zijn er gemeentelijke subsidies beschikbaar voor woningisolatie, uitgevoerd door het Energieloket Achterhoek. Kock: "Inwoners met een inkomen onder modaal kunnen zelfs een hogere subsidie ontvangen, en de landelijke en gemeentelijke regelingen kunnen gecombineerd worden."

Volgens de gemeente is het succes mede te danken aan de inzet van de Inwonersadviseurs Verduurzaming. "Zij gaan actief op pad, bellen bij mensen aan en helpen hen met verduurzaming en het aanvragen van subsidies. Dat onze inwoners het zo goed doen, is mede aan hun inzet te danken", aldus Kock.

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.