gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Achterhoek geven mening over veiligheid in hun gemeente

1ed82a72522858c38bd202b45aa0cc82.jpg

De gemeentes in de Achterhoek gaan duizenden inwoners vragen om mee te denken over de veiligheid in hun omgeving. Ieder jaar sturen gemeentes een vragenlijst voor de veiligheidsmonitor naar inwoners, om mee te denken over aandachtspunten in het kader van veiligheid. Iets wat van groot belang is volgens de gemeentes.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
"Het is belangrijk dat we de ervaringen van de inwoners over veiligheid en leefbaarheid ontvangen. Met deze informatie kunnen we ons beleid beter afstemmen”, beschrijft burgemeester van Doetinchem, Mark Boumans. Hij benadrukt ook het belang dat er zo veel mogelijk inwoners mee doen. “Hierdoor krijgen we een duidelijk beeld van hoe onze inwoners de veiligheid in de gemeente Doetinchem ervaren."

De vragen in de Veiligheidsmonitor kunnen verschillende kanten op gaan. Zo wordt er onder meer gevraagd of er overlast is van rommel op straat , of dat er overlast is van rondhangende jongeren en of er wellicht ooit is ingebroken. Alles om een zo duidelijk mogelijk beeld te krijgen van de veiligheid in de gemeentes. Het onderzoek begint begin augustus en eindigt in maart 2026.

De vragenlijst wordt naar vele inwoners in de Achterhoek verstuurd. Zo kunnen onder meer 1005 inwoners in de gemeente Doetinchem een brief verwachtend, met daarin de uitnodiging voor een deelname. In Montferland geldt dat voor 2204 inwoners, in Bronckhorst 1100 inwoners en in Lochem ruim 1900.

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.