gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoofdpodium Zwarte Cross groter dan ooit, mét reuzenraden en motoren

bbc88fec80287d1124fba6b933753bf9.jpg

Twee reuzenraden, een 'Globe of death' en meer dan een verdubbeling van het oppervlak. Het hoofdpodium van de Zwarte Cross is na tien jaar op de schop gegaan en wordt groter dan ooit. Met een breedte van maar liefst 170 meter denkt de organisatie zelfs records te breken, in ieder geval in Nederland.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik denk dat we het grootste podium van Nederland neer gaan zetten”, aldus Chuck Sterk namens de organisatie. “Ik denk zelfs van Europa, misschien wel wereldwijd maar laten we niet te hoog van de toren blazen.” Volgens opbouwer Jeroen Brummelman was het oude podium ook wel aan vervanging toe: “Dat podium was er ook ongeveer al tien jaar en het sommige delen waren ook gewoon op.” Volgens Sterk is het ook typisch Zwarte Cross om met zoiets groots te komen: “Je moet blijven vernieuwen en het moet altijd gekker, dat is wel een beetje ons motto. Dingen op een festival moeten vernieuwd worden en we willen dat groots aanpakken."

Het Belgische Tomorrowland kende in 2022 een nog breder podium, maar toch onderscheidt het Achterhoekse festival zich op een andere manier. De nieuwe mainstage is een blikvanger waarin echte Zwarte Cross thema's terug, van motorcross tot aan de attracties. “De Globe of Death waar motorstunts in worden gedaan zit op het hoofdpodium”, zo schetst Sterk. “Er zitten twee reuzenraden in het hoofdpodium waar mensen tijdens shows in kunnen.” Zo wil de organisatie de bezoekers onderdeel maken van het podium.

Andere planning
Het ambitieuze plan zorgde wel voor een andere planning bij de opbouwcrew. “Eigenlijk is onze hele opbouwplanning afgesteld op het hoofdpodium omdat daar het meeste werk in zit”, laat Brummelman weten. “We zijn ruim een week eerder begonnen met het uitzetten.”

Restaurant en zwembad in 2025?
Het grootste hoofdpodium staat er dit jaar, maar kan de komende jaren nog verder worden uitgebreid. De fantasie van De Feestfabriek reikt ver. “We hebben gedacht over een restaurant op het podium”, zo geeft Sterk prijs. “Met dit formaat kun je het zo gek genoeg niet bedenken, misschien doen we er wel een zwembad in.”

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.