gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoofdpodium Zwarte Cross groter dan ooit, mét reuzenraden en motoren

bbc88fec80287d1124fba6b933753bf9.jpg

Twee reuzenraden, een 'Globe of death' en meer dan een verdubbeling van het oppervlak. Het hoofdpodium van de Zwarte Cross is na tien jaar op de schop gegaan en wordt groter dan ooit. Met een breedte van maar liefst 170 meter denkt de organisatie zelfs records te breken, in ieder geval in Nederland.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik denk dat we het grootste podium van Nederland neer gaan zetten”, aldus Chuck Sterk namens de organisatie. “Ik denk zelfs van Europa, misschien wel wereldwijd maar laten we niet te hoog van de toren blazen.” Volgens opbouwer Jeroen Brummelman was het oude podium ook wel aan vervanging toe: “Dat podium was er ook ongeveer al tien jaar en het sommige delen waren ook gewoon op.” Volgens Sterk is het ook typisch Zwarte Cross om met zoiets groots te komen: “Je moet blijven vernieuwen en het moet altijd gekker, dat is wel een beetje ons motto. Dingen op een festival moeten vernieuwd worden en we willen dat groots aanpakken."

Het Belgische Tomorrowland kende in 2022 een nog breder podium, maar toch onderscheidt het Achterhoekse festival zich op een andere manier. De nieuwe mainstage is een blikvanger waarin echte Zwarte Cross thema's terug, van motorcross tot aan de attracties. “De Globe of Death waar motorstunts in worden gedaan zit op het hoofdpodium”, zo schetst Sterk. “Er zitten twee reuzenraden in het hoofdpodium waar mensen tijdens shows in kunnen.” Zo wil de organisatie de bezoekers onderdeel maken van het podium.

Andere planning
Het ambitieuze plan zorgde wel voor een andere planning bij de opbouwcrew. “Eigenlijk is onze hele opbouwplanning afgesteld op het hoofdpodium omdat daar het meeste werk in zit”, laat Brummelman weten. “We zijn ruim een week eerder begonnen met het uitzetten.”

Restaurant en zwembad in 2025?
Het grootste hoofdpodium staat er dit jaar, maar kan de komende jaren nog verder worden uitgebreid. De fantasie van De Feestfabriek reikt ver. “We hebben gedacht over een restaurant op het podium”, zo geeft Sterk prijs. “Met dit formaat kun je het zo gek genoeg niet bedenken, misschien doen we er wel een zwembad in.”

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.