gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoofdpodium Zwarte Cross groter dan ooit, mét reuzenraden en motoren

bbc88fec80287d1124fba6b933753bf9.jpg

Twee reuzenraden, een 'Globe of death' en meer dan een verdubbeling van het oppervlak. Het hoofdpodium van de Zwarte Cross is na tien jaar op de schop gegaan en wordt groter dan ooit. Met een breedte van maar liefst 170 meter denkt de organisatie zelfs records te breken, in ieder geval in Nederland.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Ik denk dat we het grootste podium van Nederland neer gaan zetten”, aldus Chuck Sterk namens de organisatie. “Ik denk zelfs van Europa, misschien wel wereldwijd maar laten we niet te hoog van de toren blazen.” Volgens opbouwer Jeroen Brummelman was het oude podium ook wel aan vervanging toe: “Dat podium was er ook ongeveer al tien jaar en het sommige delen waren ook gewoon op.” Volgens Sterk is het ook typisch Zwarte Cross om met zoiets groots te komen: “Je moet blijven vernieuwen en het moet altijd gekker, dat is wel een beetje ons motto. Dingen op een festival moeten vernieuwd worden en we willen dat groots aanpakken."

Het Belgische Tomorrowland kende in 2022 een nog breder podium, maar toch onderscheidt het Achterhoekse festival zich op een andere manier. De nieuwe mainstage is een blikvanger waarin echte Zwarte Cross thema's terug, van motorcross tot aan de attracties. “De Globe of Death waar motorstunts in worden gedaan zit op het hoofdpodium”, zo schetst Sterk. “Er zitten twee reuzenraden in het hoofdpodium waar mensen tijdens shows in kunnen.” Zo wil de organisatie de bezoekers onderdeel maken van het podium.

Andere planning
Het ambitieuze plan zorgde wel voor een andere planning bij de opbouwcrew. “Eigenlijk is onze hele opbouwplanning afgesteld op het hoofdpodium omdat daar het meeste werk in zit”, laat Brummelman weten. “We zijn ruim een week eerder begonnen met het uitzetten.”

Restaurant en zwembad in 2025?
Het grootste hoofdpodium staat er dit jaar, maar kan de komende jaren nog verder worden uitgebreid. De fantasie van De Feestfabriek reikt ver. “We hebben gedacht over een restaurant op het podium”, zo geeft Sterk prijs. “Met dit formaat kun je het zo gek genoeg niet bedenken, misschien doen we er wel een zwembad in.”

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.